Bank Żywności SOS w Warszawie na światowym finale Międzynarodowego Pucharu Dzieci w Piłce Nożnej – Danone Nations Cup 2012.

9 września na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Finał Międzynarodowego Pucharu Dzieci w piłce nożnej Danone Nations Cup. Na murawie stadionu zagrają najlepsi młodzi piłkarze z 40 krajów świata. Od godziny 10 do 16:30 będą rozgrywane mecze ćwierćfinałowie i półfinałowe. Polskę reprezentować będzie najlepsza polska drużyna młodzieżowa OZPN Gorzów Wielkopolski.
Atrakcję podczas finału, który rozpocznie się o godzinie 15, będzie obecność ambasadora turnieju Zinedine Zidane’a. Wśród kibiców na trybunach, do gry zgodnej z zasadami fair play, zachęcać będzie około 3 tysięcy wolontariuszy z 14 Banków Żywności.

Wokół stadionu zostanie zorganizowana Rodzinna Strefa Rozrywki w której będzie stoisko Banków Żywności. W naszym namiocie zaplanowaliśmy liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży: pomarańczowa wata cukrowa,  malowanie twarzy, kolorowanki i krzyżówki owocowo-warzywne, gra w bankowego twistera. Będzie oczywiście możliwość poznać pracę wolontariuszy Banków Żywności, dowiedzieć się, jak nie marnować żywności, gdzie trafiają produkty zebrane podczas zbiórek żywności i ilu dzieciom w Polsce pomagają Banki Żywności.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na stronie organizatora: http://danonenationscup.pl/index.dhtml.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.