Fundacja zaprasza organizcje do wzięcia udziału w projekcie „Edukacja żywieniowa seniorów”

Bank Żywności SOS w Warszawie  zaprasza organizacje pozarządowe do wzięcia udziału w projekcie „Edukacja żywieniowa seniorów”.

 

 

Celem projektu jest:

  • przekazanie wiedzy na temat zasad zdrowego żywienia osób starszych,
  • zwrócenie uwagi na problem niedożywienia wśród seniorów,
  • zwrócenie uwagi na specyficzne potrzeby żywieniowe osób starszych,
  • integracja i aktywizacja osób biorących udział w projekcie.

Projekt realizowany jest od kwietnia do września 2012r. Jego założeniem jest  przeprowadzenie cyklu co najmniej dwóch spotkań – pogadanek w siedzibach Organizacji, które zgłoszą się do wzięcia udziału w projekcie. Zajęcia skierowane są do seniorów (członków i podopiecznych Organizacji). W czasie projektu przeszkoleni wolontariusze (studenci dietetyki oraz żywienia człowieka) przy pomocy wolontariuszy wyznaczonych przez zgłoszoną do projektu placówkę, poprowadzą edukację żywieniową z zakresu prawidłowego odżywiania, układania jadłospisów, zamienników, typu diet dla poszczególnych schorzeń (chorób układu krążenia, nowotworów, otyłości). Zajęcia prowadzone będą w formie prezentacji multimedialnej oraz pogadanki na poszczególne tematy. Każde zajęcia trwają 2-3 godziny, w dogodnych terminach dla podopiecznych i/lub członków organizacji pozarządowych.

Więcej informacji można uzyskać dzwoniąc na numer 607 771 101 lub pisząc na adres j.galek@bzsos.pl

Zainteresowane Organizacje prosimy o przesłanie zgłoszeń do 15.05.2012r. –  j.galek@bzsos.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty Edukacyjne, Wolontariusze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.