Inauguracja Świątecznej Zbiórki Żywności na Mazowszu w Urzędzie Marszałkowskim

We wtorek 27 listopada 2012 roku o godz. 13.00 w Marszałkowskim Urzędzie Wojewódzkim (ul. Jagiellońska 26 w Warszawie, sala konferencyjna parter) odbyła się inauguracja Świątecznej Zbiórki Żywności w urzędzie marszałkowskim połączona z konferencją prasową. Uczestnikami konferencji był Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz przedstawiciele pięciu banków żywności działających na Mazowszu: Magdalena Krajewska – Prezes Banku Żywności SOS w Warszawie, Dorota Jezierska – Prezes Banku Żywności w Ciechanowie, Krzysztof Sokołowski – Dyrektor Banku Żywności w Radomiu, Roman Jałyński – Dyrektor Banku Żywności w Siedlcach, Marek Kuczyński – Prezes Banku Żywności w Płocku.

W tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną w całym kraju zaangażował się Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Marszałek Województwa Mazowieckiego objął patronat honorowy nad zbiórką na terenie województwa.  Urząd w ramach corocznej zbiórki prezentów, wspólnie z mazowieckimi Bankami Żywności organizuje w urzędzie zbiórkę żywności. W ten sposób wesprze małych podopiecznych sześciu świetlic środowiskowych z terenu Warszawy i Mazowsza. Świąteczne paczki zostaną przekazane ok. 300 dzieciom.

Ponad 5 proc. społeczeństwa w Polsce żyje w ubóstwie (GUS, 2009 r.). Wśród tej grupy ogromny odsetek stanowią dzieci. Tymczasem, w Polsce marnuje się aż 9 mln ton żywności rocznie. Z pomocą potrzebującym przychodzą Banki Żywności, których misją jest zapobieganie marnowaniu żywności.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ŚZŻ, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.