Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem 28 – 29 wrzesnia 2012r.

pspW najbliższy weekend 28 i 29 września w kilkunastu warszawskich sklepach oraz w Piasecznie i Wyszkowie, po raz kolejny odbędzie się Ogólnopolska Zbiórka Żywności, która jest organizowana w ramach Programu Podziel się Posiłkiem.

Możemy razem pomóc niedożywionym dzieciom włączając się do Zbiórki. Wystarczy 28 i 29 września kupić nieco więcej żywności i przekazać ją dyżurującym wolontariuszom Banku Żywności SOS w Warszawie. Do tej pory – od 2004 r. – dzięki ludziom o wielkich sercach oraz wsparciu wielu organizacji lokalnych w Polsce udało się zebrać ponad 2700 ton żywności.    

Ogólnopolska Zbiórka Żywności w ramach 10. edycji programu Podziel się Posiłkiem, realizowanego przez firmę Danone oraz Banki Żywności – Partnera Strategicznego, odbędzie się w najbliższy  piątek i sobotę 28 i 29 września. Ogólnopolska Zbiórka Żywności to jeden z podstawowych elementów programu Podziel się Posiłkiem, którego celem jest walka z niedożywieniem dzieci w Polsce. To bardzo prosty sposób, aby pomóc niedożywionym dzieciom.

W ponad 2 500 sklepów w całej Polsce  blisko 40  tysięcy wolontariuszy Banków Żywności będzie  zachęcać klientów do zakupów i przekazania żywności dla dzieci. Darczyńcą może być każdy. Na terenie wybranych sklepów, przy specjalnie oznakowanych koszach czekać będą wolontariusze, którym będzie można przekazać produkty żywnościowe – najlepiej te z długim terminem przydatności takie jak: olej, cukier, konserwy mięsne, rybne i warzywne, odżywki dla dzieci, soki i dżemy. W ubiegłym roku zebraliśmy rekordową ilość żywności – 549 ton. Mamy nadzieję, że tym razem wynik będzie jeszcze wyższy i w ramach Podziel się Posiłkiem, uda nam się przekazać kolejny milion posiłków dla potrzebujących dzieci. Dlatego zapraszamy wszystkich  do przyłączenia się do zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem  już 28 i 29 września!

Bank Żywności SOS w Warszawie organizuje zbiórkę na terenie 3 miast w następujących sklepach:  Auchan Białołęka (ul. Modlińska 8),  Auchan Wola Park (ul. Górczewska 124), Carrefour Arkadia (al. Jana Pawła II 82), Carrefour Bemowo (ul. Powstańców Śląskich 126), Carrefour Reduta (al. Jerozolimskie 148), Carrefour Targówek (ul. Głębocka 15), Carrefour Wileńska (ul. Targowa 72), E. Leclerc Bielany (ul. Aspekt 79), E. Leclerc Jutrzenka (ul. Jutrzenki 156), Real Grochów (ul. Jubilerska 1/3), Real Fort Wola (ul. Połczyńska 4), Real Marki (ul. Piłsudskiego 1), Real Okęcie (Al. Krakowska 61), Tesco Gocław (ul. Fieldorfa 41), Tesco Górczewska (ul. Górczewska 212/226), Tesco Kabaty (al. KEN 14), Tesco Stalowa (ul. Stalowa 60/64) oraz w Auchan w Piasecznie (Puławska 46), sklepach Biedronka, Tesco, Polo Market w Wyszkowie oraz w placówkach sieci Społem (Społem WSS Praga Południe, Społem WSS Wola, Społem WSS Wola, Społem WSS Wola, Społem WSS Wola, Społem WSS Śródmieście, Mokpol, Mokpol, Mokpol, PSS Wyszków, PSS Legionowo).

Banki Żywności po przesortowaniu i zważeniu produktów żywnościowych przekażą  je bezpośrednio do organizacji oraz instytucji, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży.  W tym roku odbędzie się również internetowa odsłona zbiórki żywności Podziel się Posiłkiem. Od 28 września do 8 października w sklepie internetowym pod adresem  www.e-piotripawel.pl/zakupycharytatywne/ będzie można kupić produkty i przekazać je na rzecz niedożywionych dzieci.

Więcej informacji na temat Programu Podziel się Posiłkiem dostępnych na stronie www.podzielsieposilkiem.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii PsP, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.