Wyniki Świątecznej Zbiórki Żywności organizowanej przez Bank Żywności SOS w Warszawie

W miniony weekend, w Warszawie oraz 39 miejscowościach na Mazowszu odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Mieszkańcy stolicy oraz Mazowsza pokazali, że są wrażliwi na potrzeby najuboższych. Dzięki ofiarności uczestników zbiórki udało się zebrać ponad 111 ton żywności: w Warszawie ponad 61 ton, w mazowieckich sklepach ponad 50 ton. Na rynkach hurtowych zebrano ponad 10 ton żywności. Bank Żywności SOS w Warszawie  nadal prosi o wsparcie  – wysłanie charytatywnego smsa POMAGAM na nr 73 365 (koszt jednego SMSa to 3zł + VAT) oraz zakupy w charytatywnym sklepie internetowym na www.bankizywnosci.pl.

Olej, konserwy mięsne i warzywne, przetwory, cukier, słodycze – to rekomendowane produkty, które najczęściej trafiały do zbiórkowych koszy. Ponad 4 tysiące wolontariuszy w 31 warszawskich sklepach oraz w ponad 200 sklepach na Mazowszu pomagało mieszkańcom stolicy i województwa mazowieckiego przekazać zakupioną żywność do specjalnie przygotowanych koszy. To wolontariuszom Banku należy zawdzięczać sukces akcji. Bank Żywności SOS w Warszawie składa wszystkim wolontariuszom szczególne podziękowania.

Zbiórka  żywności w 31 sklepach na terenie Warszawy (7–9.XII)
61 412,80kg

Zbiórka żywności na terenie 39 miejscowości na Mazowszu (7-9.XII)
50 286,88kg

Zbiórka żywności na rynkach hurtowych (7.XII)
10 585,00kg

Zbiórki żywności towarzyszące (firmy prywatne, szkoły)
w trakcie

Honorowy patronat nad Świąteczną Zbiórką Żywności Banku Żywności SOS w Warszawie objęli: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz,  oraz Mazowiecki Kurator Oświaty Karol Semik.

Tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności SOS w Warszawie na Mazowszu zainaugurował 27 listopada 2012 r. Marszałek Województwa Mazowieckiego w Urzędzie Marszałkowskim. Inauguracja Zbiórki w Warszawie odbyła się podczas briefingu prasowego na Dziedzińcu Wewnętrznym Ratusza m.st. Warszawy w której udział wzięli: honorowy patron akcji: Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski oraz Zastępca Prezydenta m. st. Warszawy Włodzimierz Paszyński. Następnie odbył się Happening Gąsienica – wolontariusze Banku Żywności przeszli ulicami Śródmieścia pchając wózki sklepowe i tworząc „gąsienicę” zachęcali mieszkańców do wzięcia udziału w Zbiórce.

Corocznym Celem Świątecznej Zbiórki Żywności jest zebranie jak najwięcej żywności, która jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do najuboższych oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem ubóstwa i niedożywienia. Bank Żywności SOS w Warszawie za pośrednictwem 164 organizacji pomocowych, przekaże artykuły spożywcze dla 56 000 osób. Od 1994 roku przekazaliśmy ponad 40 tysięcy ton żywności.

W Świątecznej Zbiórce Żywności cały czas można wziąć udział. Do 23 grudnia trwa Internetowa Zbiórka Żywności – zakupy na www.bankizywnosci.ploraz do 31 grudnia wysyłając sms o treści POMAGAM na numer 73 365 (koszt 3 zł plus VAT) można wesprzeć działalność Banków Żywności m.in. w transporcie, przechowywaniu żywności.

W tym roku Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności SOS w Warszawie wsparli partnerzy i patroni:

Kontakt z mediami:
Agnieszka Kędzierawska
Koordynator ds. Public Relations
tel.: 22 753 85 00, 504 127 666
mail: a.kedzierawska@bzsos.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii ŚZŻ, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.