Akcja JAJO! oraz Festyn z Jajem 2013 – INFORMACJA PRASOWA

Akcja-JAJO-plakat-jpgBank Żywności SOS w Warszawie w Niedzielę Palmową 24 marca 2013 roku organizuje Akcję JAJO! oraz rodzinny Festyn z Jajem. Akcja JAJO! odbędzie się w 11 kościołach na terenie Warszawy i w Konstancinie. Każdy może wesprzeć akcję poprzez przekazanie w godzinach 9 – 20 kilku świeżych jaj kurzych, dyżurującym przed kościołami wolontariuszom.

W godzinach 12–17 fundacja wspólnie z Muzeum dla Dzieci w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie przygotuje dla dzieci wielkanocne warsztaty plastyczne. Podczas Festynu będą malowane pisanki, tworzone wielkanocne wycinanki i karty świąteczne oraz malowane buzie. Wstęp na Festyn jest bezpłatny. Lista kościołów oraz zapisy na Festyn na: bzsos.pl

Akcja JAJO! jest organizowana przez Bank Żywności SOS w Warszawie już po raz dziesiąty. W akcji weźmie udział ponad 100 wolontariuszy Banku Żywności SOS w Warszawie. Wolontariusze podczas każdej Mszy Świętej w godzinach 9 – 20 przy specjalnie oznakowanych stolikach przed kościołami będą zbierać świeże jaja. Lista kościołów zaangażowanych w akcję jest dostępna na stronie internetowej fundacji bzsos.pl. Zebrane jaja już od następnego dnia będą przekazywane organizacjom współpracującym z Bankiem Żywności SOS w Warszawie. W 2012 roku podczas Akcji JAJO! zostało zebranych w warszawskich kościołach 16 045 jaj, które trafiły do organizacji opiekujących się osobami ubogimi.

Lista kościołów biorących udział w Akcji JAJO!:

Warszawa:

NMP Matki Zbawiciela, ul. Olimpijska 82/84
Św. Jacka, ul. Freta 10
Św. Dominika, ul. Dominikańska 2
Św. Augustyna, ul. Nowolipki 18
Św. Alojzego Orione, ul. Lindleya 12
Św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2
Najświętszego Zbawiciela, ul. Marszałkowska 37
ŚŚ. Michała i FlorianA, ul. Floriańska 3
Św. Wincentego Pallotti, ul. Skaryszewska 12
Św. Patryka, ul. Rechniewskiego 14

Konstancin:

Świętego Józefa Oblubieńca NMP, ul. M. Jaworskiego 1a

Akcja JAJO! uzyskała patronat honorowy Kardynała Kazimierza Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego oraz Arcybiskupa Henryka Hosera SAC Biskupa Warszawsko-Praskiego.

FESTYN Z JAJEM
Bank Żywności SOS w Warszawie w ramach Akcji JAJO! wspólnie z Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka w Państwowym Muzeum Etnograficznym w Warszawie w siedzibie Muzeum przy ul. Kredytowej 1 organizuje festyn rodzinny. Festyn odbędzie się w godzinach 12:00 – 17:00. Jest to propozycja na spędzenie Niedzieli Palmowej z rodziną w ciekawy i kreatywny, a zarazem tradycyjny sposób. Dzieci wspólnie z wolontariuszami fundacji i Muzeum będą malować pisanki, tworzyć wielkanocne wycinanki i karty świąteczne oraz malować buzie. Podczas Festynu będzie możliwość przekazania świeżych i niegotowanych jaj w ramach Akcji JAJO!
Zapisy do udziału w Festynie na bzsos.pl

Pasek patroni jpg

Informacja Prasowa Akcja JAJO oraz Festyn z Jajem 2013

 

 

Kontakt:                                                                                          
Bank Żywności SOS w Warszawie
ul. Stanisława Bodycha 97, Reguły 05-810 Piastów I
tel./fax 22 7538500, 723 02 71
www.bzsos.pl, szz@bzsos.pl

Kontakt z mediami:
Agnieszka Kędzierawska
tel. 504127666
a.kedzierawska@bzsos.pl

Koordynator Akcji JAJO!:
Anna Kołnierzak
tel. 514 070 693
a.kolnierzak@bzsos.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bank Żywności SOS, JAJO, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.