Bank Żywności SOS oraz Stowarzyszenie DIETANOVA zapraszają Wolontariuszy do współpracy przy projekcie „Mały Dietetyk”

fruits„Mały Dietetyk” jest projektem edukacyjnym skierowanym do dzieci w wieku przedszkolnym i jest realizowany od kwietnia do grudnia 2013 roku. Do przeprowadzenia projektu poszukujemy wolontariuszy, którzy w okresie lipiec – sierpień (4 wolontariuszy) oraz październik – listopad (2 wolontariuszy) przeprowadzą cykl warsztatów edukacyjnych z dziećmi na temat prawidłowego odżywiania się w oparciu o scenariusze przygotowane przez Stowarzyszenie DIETANOVA.

Cele projektu
Naszym celem jest kształtowanie świadomości żywieniowej wśród dzieci – już na początku ich konsumenckich doświadczeń. Chcemy, aby maluchy dowiedziały się, że żywienie wpływa na ich zdrowie i samopoczucie oraz że zdrowe żywienie jest smaczne i atrakcyjne. Wspólne gotowanie i jedzenie ma uświadomić dzieciom, że mają wpływ na to, co jedzą i zachęcić do poznawania nowych produktów i smaków. Ponadto dążymy do uwrażliwienia dzieci na problem niedożywienia spowodowanego niewłaściwą dietą oraz marnotrawienia żywności. Mamy nadzieję, że dzieci podzielą się zdobytą wiedzą z najbliższymi.

Zadania Wolontariuszy
Zajęcia prowadzone będą w parach/dwójkach (poszukujemy zarówno studentów SGGW oraz WUM – posiadających podstawową wiedzę na temat żywienia oraz studentów pedagogiki, psychologii – posiadających wiedzę z zakresu psychofizycznego rozwoju dzieci). Do zadań wolontariuszy w czasie warsztatu będzie należało zaprezentowanie omawianej grupy produktów spożywczych według scenariusza oraz wspólnie z dziećmi przygotowanie i zjedzenie pysznej potrawy. Terminy warsztatów będą ustalane indywidualnie z Wolontariuszami, w ramach możliwości organizacyjnych przedszkoli. Projekt będzie realizowany w przedszkolach niepublicznych na terenie Warszawy.

Oferujemy:

  • pracę w młodym i zgranym zespole,
  • zdobycie doświadczenia w pracy z małymi dziećmi,
  • możliwość poznania specyfiki III sektora,
  • rekomendacje i podziękowania od Banku Żywności i Stowarzyszenia DIETANOVA

Wszystkie pytania i zgłoszenia proszę kierować do 30.05.2013 na adres: anowak@dietanova.org

Czekamy na Ciebie!

miasto syrenka

Ten wpis został opublikowany w kategorii Projekty Edukacyjne, Wolontariusze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.