Inauguracja ogólnopolskiej zbiórki żywnośći Podziel się Posiłkiem w Warszawie

Wplac zamkowy psp 2czoraj na Placu Zamkowym w Warszawie odbyło sie spotkanie prasowe inaugurujące ogólnopolską zbiórkę żywności Podziel się Posiłkiem. W spotkaniu wzięli udział Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności, Przemek Pohrybieniuk, Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych i Zrównoważonego Rozwoju, Danone oraz Magdalena Krajewska, Prezes Banku Żywności SOS w Warszawie. W trakcie inauguracji zostały przedstawione skala problemu niedożywienia dzieci w Polsce oraz tegoroczne cele programu Podziel sie Posiłkiem. Podczas spotkania dziennikarze mogli dowiedzieć sie jak będzie przebiegać zbiórka i jak można do niej dołączyć oraz do kogo trafi zebrana żywność. Do udziału w akcji zachęcała również aktorka Sylwia Gliwa, przyklejając na symbolicznym „czeku produktów spożywczych” rekomendowaną żywność, którą można przekazać podczas zbiórki w sklepach.

plac zamkowy psp 2

Następnie dziennikarze, goście oraz wolontariusze Banku Żywności SOS w Warszawie wyruszyli na przejażdżkę kolejką staromiejską. W trakcie przejazdu Traktem Królewskim wolontariusze zachęcali mieszkańców Warszawy do wzięcia udziału w zbiórce w najbliższy piatek oraz sobotę.

PsP plac zamkowy

plac zamkowy psp

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bank Żywności SOS, PsP, Wolontariusze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.