Ponad 11 i pół tysiąca zebranych jaj!

DSC_876811 535 świeżych jaj zostało zebranych podczas tegorocznej, dziesiątej Akcji JAJO! Wielkanocna zbióka jajek odbyła się w jedenastu kościołach na terenie Warszawy oraz w Konstancinie. Wolontariusze Banku Żywności SOS w Warszawie, pomimo minusowej temperatury, od rana do godzin wieczornych dyżurowali pod kościołami, biorącymi udział w zbiórce. Akcję JAJO! objęli honorowym patronatem Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski oraz Arcybiskup Henryk Hoser SAC Biskup Warszawsko-Praski.

W godzinach 12 – 17 w Muzeum dla Dzieci im. J. Korczaka w PME w Warszawie odbył się Festyn z Jajem. Podczas Festynu dzieci pod opieka wolontariuszy naszej fundacji mogły wziać udział w warsztatach plastycznych: pomalować pisanki zgodnie z tradycyjnymi metodami, pokolorować karty świąteczne, przygotować wielkanocne stroiki. Na dzieci czekały również inne atrakcje: interaktywna podłoga, malowanie twarzy, warzywne i owocowe stroje do przebrania. Zabawy i radości nie było końca!

DSC_8803

 DSC_8538

Festyn2013 Festyn2013 2

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bank Żywności SOS, JAJO, Wolontariusze, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.