Zbiórka Podziel się Posiłkiem rusza w piątek

PsP nowe logoW najbliższy piątek i sobotę, 4 i 5 października 2013 roku, w ramach programu Podziel się Posiłkiem, odbędzie się kolejna, ogólnopolska zbiórka żywności dedykowana dzieciom. Na terenie Warszawy w zbiórkę zaangażowanych jest 20 hipermarketów. W piątek od samego rana wolontariusze fundacji będą czekać w sklepach spożywczych na wszystkich, którym nieobojętny jest los niedożywionych dzieci w Polsce. Każdy kto chce mieć wkład w zmniejszanie skali problemu, może przyłączyć się  do Programu  Podziel się Posiłkiem i wziąć udział w zbiórce żywności. Rekomendowanymi produktami podczas zbiórki są: olej, płatki śniadaniowe, gotowe dania dla dzieci, przetwory owocowe i rybne.

Po zakończeniu zbiórki zebrane produkty zostaną przekazane organizacjom i instytucjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci. Są wśród nich szkoły, świetlice, domy dziecka, Towarzystwa Przyjaciół Dzieci oraz stowarzyszenia pomagające dzieciom i młodzieży. Zarówno sklepy, w których zbierana będzie żywność, jak i punkty zbiórek na terenie sklepów będą odpowiednio oznakowane, wolontariusze będą posiadali specjalne identyfikatory.

W ubiegłym roku podczas zbiórki Podziel się Posiłkiem na terenie Warszawy został zebranych ponad 15 ton żywności.

Lista sklepów na terenie Warszawy

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bank Żywności SOS, Bez kategorii, PsP, Wolontariusze. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.