549 ton żywności i ponad milion posiłków to wynik tegorocznej Zbiórki Żywności PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM

PsP nowe logo549 ton zebranej żywności i ponad milion posiłków to wynik tegorocznej Zbiórki Żywności Podziel się Posiłkiem. Po raz 11. Polacy udowodnili, że zwykłe zakupy to niezwykła pomoc dla ponad 160 tys. niedożywionych dzieci*. Ale licznik zbiórki wciąż bije! Do końca października możemy podzielić się posiłkiem online na charytawni.allegro.pl!

Siła pomagania

W pierwszy piątek i sobotę października Polacy podjęli wyzwanie zebrania rekordowej liczby żywności i napełnienia kolejnego miliona dziecięcych talerzy! Pokazaliśmy, że mamy wielkie i chętne do pomocy serca biorąc udział w 11. Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności Podziel się Posiłkiem jeszcze liczniej niż rok temu. Mleko, ryż, kasza, olej, płatki śniadaniowe i wiele innych artykułów spożywczych, w sumie 549 ton żywności, trafiło do koszy Bankói) Żywnosci oznaczonych logo Zbiórki Żywności.

Żywność zebrana w ponad 3 000 sklepów na terenie całego kraju przy zaangażowaniu 40 000 wolontariuszy Banków Żywności trafi do świetlic i stowarzyszeń, które na co dzień zajmują się dożywianiem najmłodszych. To tam wkrótce zamieni się ona w milion pożywnych posiłków dla potrzebujących maluchów. Podczas wszystkich edycji programu Podziel się Posiłkiem udało się ich wydać aż 14 milionów! Tegoroczny wynik zbiórki pokazuje pozytywną siłę oddziaływania programu oraz, że coroczne akcje wpisały się już w charytatywny kalendarz chętnych do dzielenia się Polaków.
Zbiórka Żywności online wciąż trwa!

Każdy, kto chce poprzeć jeszcze szczytną idee, może to zrobić do końca października online. Licznik Zbiórki Żywności wciąż bije na Charytatywni.Allegro.pl/podzielsieposilkiem, gdzie wystarczy kupić paczkę z produktami spożywczymi za 5, 10, 15 i 50 zł. Każda paczka to odpowiednio
3, 7, 8 lub 15 posiłków dla dzieci. Szczegóły można znaleźć na podzielsieposilkiem.pl/aktualności.
Gwiazdy promują ideę dzielenia się

W tym roku sukces akcji mierzony jest również w liczbie dzieci, które wraz z rodzicami wzięły udział
w Zbiórce Żywności. Zachęcała do tego Ania Wendzikowska, która z tej okazji napisała bajkę dla dzieci „Nauka dzielenia według Julki”. Aktorka i dziennikarka po raz pierwszy przeczytała ją w przedszkolu Rubik Music School muzyka i kompozytora, Piotra Rubika, który sam od lat wspiera akcję. Akompaniowały jej przedszkolaki, które od najmłodszych lat uczą się nie tylko muzykowania, ale i dzielenia się!
*Badanie Millward Brown przeprowadzone w 2013 roku na zlecenie Danone i Banków Żywności, na reprezentacyjnej próbie wychowawców klas I-VI.

O programie Podziel się Posiłkiem
Od 11 lat program Podziel się Posiłkiem realizuje misję zmniejszenia poziomu niedożywienia wśród dzieci. Dzięki takim działaniom jak Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem czy Program Grantowy, do tej pory udało się przekazać ponad 14 000 000 posiłków najmłodszym Polakom. W tym roku akcję można wesprzeć również on-line poprzez serwis charytatywni.allegro.pl. Inicjatorem programu jest firma Danone, Partnerem Strategicznym i Organizatorem Zbiórek Żywności są Banki Żywności. Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem organizowana jest po raz 11.

Bądź na bieżąco dzięki profilowi Podziel się Posiłkiem na Facebooku: www.facebook.com/PodzielsiePosilkiem. Więcej informacji o Programie Podziel się Posiłkiem znajdziesz na stronie internetowej www.podzielsieposilkiem.pl.

O Bankach Żywności
Federacja Polskich Banków Żywności jest organizacją pożytku publicznego (KRS 0000063599), której misją jest przeciwdziałanie marnowaniu żywności i niedożywieniu w Polsce. Federacja Polskich Banków Żywności zrzesza 31 Banków Żywności (plus 1 Bank Żywności kandydujący do członkowstwa w Federacji) działających na terenie całego kraju. Banki Żywności udzielają codziennej, bezpłatnej pomocy żywnościowej blisko 3 600 organizacjom
i instytucjom społecznym, za pośrednictwem których trafia ona do 1 300 000 osób najbardziej potrzebujących. W 2013 roku Banki Żywności przekazały łącznie ponad 64 000 ton artykułów spożywczych. W Polsce 2,5 miliona osób, żyje poniżej poziomu skrajnego ubóstwa, oznacza to, że na miesięczne utrzymanie mają mniej niż 519 zł. Jednocześnie 9 milionów ton żywności marnuje się. Federacja Polskich Banków Żywności działa po, to aby rozwiązywać ten paradoks. Więcej na www.bankizywnosci.pl

O Danone
Firma Danone Sp. z o.o. jest obecna w Polsce 20 lat, posiada dwie fabryki: w Bieruniu oraz Warszawie. Jest liderem w branży świeżych produktów mlecznych. Misją firmy jest bycie najbardziej zaufaną, odpowiedzialną i podnoszącą wartość życia marką żywieniową, wybieraną przez konsumentów każdego dnia. Firma od lat walczy z niedożywieniem dzieci w Polsce poprzez Program Podziel się Posiłkiem i Partnerstwo dla Zdrowia (produkty Mleczny Start). Więcej www.danone.pl

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.