Ekspert w żywieniu pomaga zwalczyć problem niedożywienia

sodexo-logo408-623318W dniach 19-31 maja br. w ramach międzynarodowej akcji Servathon, mającej na celu przeciwdziałanie problemowi głodu
i niedożywienia na świecie, Sodexo w Polsce zorganizowało zbiórkę żywności wśród swoich pracowników. Jak co roku do akcji dołączyło również kilku dużych klientów firmy, którzy prowadzą spójną z Sodexo strategię w obszarze odpowiedzialności społecznej. Łącznie zebrano 575,42 kg różnorodnej żywności.

Podczas zbiórki pracownicy i klienci firmy przyłączyli się do międzynarodowej inicjatywy Sodexo – STOP Hunger – która zakłada pomoc osobom niedożywionym na świecie. Ze statystyk UNICEF-u wynika, że w krajach rozwijających się prawie co trzecie dziecko jest niedożywione, podczas gdy każdego dnia aż co ósma osoba na świecie (w tym dzieci) pójdzie dziś spać głodna.

– Servathon jest coroczną akcją organizowaną w Polsce, w tym roku już po raz szósty, jako część międzynarodowego programu Sodexo STOP Hunger. Cieszymy się, że coraz więcej pracowników, konsumentów i naszych klientów włącza się aktywnie w tę inicjatywę, co w zeszłym roku zaowocowało przekazaniem ponad tony żywności do najbardziej potrzebujących rodzin dzieci będących pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. – mówi Agnieszka Burzyńska, lider akcji z ramienia firmy Sodexo Polska. – Cieszy nas, że jako firma na co dzień oferująca między innymi usługi żywienia, możemy również aktywnie przyczynić się do zwalczania ogromnego problemu społecznego, jakim jest głód i niedożywienie, zwłaszcza wśród najmłodszych. Chcemy uwrażliwić naszych pracowników i partnerów biznesowych na tę kwestię. Wierzymy, że w dłuższej perspektywie przełoży się to na coraz większe zaangażowanie w odpowiedzialność społeczną przedsiębiorstw. – dodaje Burzyńska.

W ramach międzynarodowego planu zrównoważonego rozwoju, Better Tomorrow Plan, Sodexo działa przeciwko głodowi, niedożywieniu i ich negatywnym wpływom na lokalne społeczności.

Zbiórka żywności w Polsce, organizowana jest już po raz szósty i ma na celu zebranie jak największej liczby produktów spożywczych o wydłużonym terminie przydatności do spożycia (takich, jak np. mąka, kasze, cukier, konserwy, napoje itp.). Zebrane artykuły za pośrednictwem Banków Żywności trafią do rodzin dzieci objętych opieką Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na terenie całej Polski.

 

Sodexo Polska

Sodexo zatrudnia 2 000 pracowników w Polsce, i dostarcza Usługi dla Nieruchomości (On-site Services) świadczone w ponad 2 400 lokalizacjach dla klientów z sektora korporacyjnego, służby zdrowia, edukacji oraz sportu i rekreacji.

Sodexo oferuje szeroką gamę usług, począwszy od konserwacji technicznej, cateringu, utrzymania czystości, obsługi recepcji, do usług ochrony i zarządzania terenami zielonymi, co pozwala klientom koncentrować się na ich podstawowej działalności.

Grupa Sodexo

Jakość Życia odgrywa ważną rolę w indywidualnym rozwoju każdego człowieka oraz
w działalności organizacji. Bazując na takim przekonaniu Sodexo, od chwili założenia firmy przez Pierre’a Bellon’a w 1966 roku, jest strategicznym partnerem dla firm i instytucji, które kładą nacisk na efektywność, lojalność i dobre samopoczucie pracowników oraz partnerów biznesowych.

Z wielką pasją 420 000 pracowników Sodexo w 80 krajach, każdego dnia projektuje, zarządza i dostarcza Usługi dla Nieruchomości (Sodexo On-site Services) oraz kompleksowe rozwiązania motywacyjne (Sodexo Benefits & Rewards).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.