Program FEAD 2014 – 2020

BZ SOSW pierwszym kwartale 2015 roku rozpocznie się nowy program pomocy żywnościowej FEAD 2014 – 2020. A w grudniu tego roku zostanie uruchomiony Podprogram 2014, w ramach którego do stycznia 2015r. będziemy wydawać 5 produktów spożywczych (makaron świderki, cukier, olej rzepakowy, mleko oraz mielonka wieprzowa).

W związku z powyższym, wszystkie organizacje współpracujące z Bankiem Żywności SOS w Warszawie proszone są o dostarczenie do końca listopada aktualnych dokumentów:

Dodatkowo prosimy o okazanie aktualnej dokumentacji dotyczącej kwalifikowalności podopiecznych do uzyskania pomocy żywnościowej. W nowym programie wymagana jest współpraca z Ośrodkami Pomocy Społecznej, a za dokumentację dotyczącą kwalifikowalność uznaje się skierowania z OPS.

Należy również pamiętać o dostarczeniu wszystkich zaległych sprawozdań z dystrybucji żywności otrzymywanej w ramach programu PEAD. Organizacje, które nadal mają zaległości, nie będą brane pod uwagę przy weryfikacji.

W programie nie mogą wziąć udziału placówki, które dostają dofinansowanie na wyżywienie oraz pobierają opłaty za wyżywienie. Wyjątkiem są instytucje zajmujące się bezdomnymi oraz placówki dziennego wsparcia zajmujące się dziećmi.

Poniżej znajduje się link z opisem programu FEAD:

http://www.mpips.gov.pl/pomoc-spoleczna/programy/programu-operacyjnego-europejskiego-funduszu-najbardziej-potrzebujacym-2014-2020/program-pomoc-zywnosciowa/

http://www.arr.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3339&Itemid=73

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.