Akcja JAJO! już 29 marca

Wielkimi krLogo Akcji JAJO!okami zbliża się dwunasta już Akcja JAJO! Nie zwlekaj dołącz do zespołu wolontariuszy!

Zbiórkę organizujemy w Niedzielę Palmową w warszawskich parafiach. Wierni Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej mają wówczas szansę na włączenie się w
dzieło dobrej woli i symboliczne dochowanie tradycyjnego wielkanocnego zwyczaju dzielenia się jajkiem. Przed Kościołami wolontariusze Banku Żywności zbierają świeże jaja, które trafią do najbardziej potrzebujących mieszkańców Warszawy.

Akcja jest kierowana do wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic, niezależnie od płci, wieku i grupy społecznej, którzy chcą  w szczególnym okresie jakim w życiu człowieka są Święta Wielkiej Nocy wesprzeć osoby potrzebujące w trudnej sytuacji. Podopieczni organizacji, którym przekazujemy żywność to osoby ubogie, bezdomne, chore. Wielkanoc jest tym momentem, kiedy można za pomocą prostego gestu pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami.

 Akcja JAJO!, jest uzupełnieniem naszej całorocznej pracy, a przede wszystkim jest szansą, aby najubożsi mieszkańcy Warszawy w Święta Wielkiej Nocy mogli podzielić się ze sobą jajkiem, które jest symbolem życia.

Przez 11 lat Akcja JAJO! stała się tradycją w wielu warszawskich parafiach. Co dostrzegł
i podkreślił sam Arcybiskup Henryk Hoser SAC Biskup Warszawsko-Praski, przekłada się ona na wymierną i konkretną pomoc osobom potrzebującym. Przez jedenaście lat  do osób potrzebujących trafiło ponad 150 tysięcy świeżych jaj kurzych.

Aby zostać wolontariuszem w czasie akcji napisz na bzsos@bzsos.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.