HAPPENING: NIE ODDAWAJ NIEZALEŻNOŚCI – ODDAJ CUKIER!

kropla_z_napisem-01[1]Zapraszamy wszystkich CHORYCH NA CUKRZYCĘ i ich bliskich do wzięcia udziału w wydarzeniach, które odbędą się
w Warszawie, Gdańsku i Krakowie zorganizowane przez firmę Janssen Cilag Polska w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Oddaj cukier”.

Podczas wydarzenia będzie można:
* bezpłatnie uzyskać porady ekspertów – edukatorów diabetologicznych
* nauczyć się opracowanego z myślą o chorych na cukrzycę tańca DiaboDance
* odbyć szybki kurs Nordic Walkingu
* ułożyć wspólnie z ambasadorami kampanii Katarzyną Glinką, Katarzyną Skrzynecką
i Cezarym Żakiem ogromny napis „ODDAJ CUKIER” z cukru i słodyczy.

Zachęcamy do przyniesienia ze sobą różnego rodzaju słodkości od kostek cukru po landrynki. Każdy, kto przyniesie ze sobą cukier (w dowolnej formie: cukier sypki/kostki, cukierki, czekolada, etc.) i wykorzysta go do ułożenia napisu, otrzyma koszulkę i ulotkę z autografami ambasadorów i z informacjami o kampanii. Uczestnicy happeningu będą mogli także zrobić sobie zdjęcie z ambasadorami.

Happeningi zorganizowane zostaną w sierpniu na popularnych terenach rekreacyjnych miast:
Warszawa – 20 sierpnia godz. 14.30 – 16.30 Pola Mokotowskie
Gdańsk – 22 sierpnia godz. 12.00 – 14.00 Plaża Jelitkowo
Kraków – 29 sierpnia godz. 12.00 – 14.00 Bulwar Czerwieński

Zapraszamy na stronę Kampanii www.oddajcukier.pl, na której znajdują się informacje na temat diagnozowania choroby, jej powikłań oraz opis obecnie dostępnych metod w terapii cukrzycy. Dzisiaj pacjent ma wiele możliwości wyboru terapii cukrzycy o bardzo różnym mechanizmie działania np. takich, które zwiększają wydzielanie insuliny, jak
i takich, które w sposób dosłowny pozwalają „oddać cukier”.

Celem Kampanii jest zwiększenie świadomości pacjentów, ponieważ jak mawiał dr Elliott P. Joslin z Bostonu, założyciel Joslin Diabetes Center – najważniejszego ośrodka diabetologicznego na świecie: „Pacjent z cukrzycą, który wie najwięcej – żyje najdłużej”.

Kampania Oddaj Cukier, w ramach której zorganizowane będą happeningi, ma na celu edukację i budowanie świadomości wśród osób z cukrzycą i ich bliskich na temat sposobów uniknięcia powikłań cukrzycy, utrzymania niezależności pomimo choroby oraz nowoczesnych opcji terapeutycznych w cukrzycy typu 2. Chcemy z jednej strony skłonić osoby z cukrzycą do niebagatelizowania choroby, zaangażowania się w leczenie i wizyty
u lekarza, z drugiej pragniemy pokazać, że dzisiaj chorzy mają do dyspozycji innowacyjne terapie o nowatorskim mechanizmie działania polegającym na usuwaniu z organizmu nadmiaru cukru z moczem.

Po Happeningu cały zebrany cukier i słodkości zostaną przekazane do regionalnych Banków Żywności (BŻ SOS w Warszawie, BŻ w Trójmieście, BŻ w Krakowie).

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.