„Prezent świąteczny? Bułka z masłem!”

Prezent świateczny. Bułka z masłem_plakat

Listopad, aura za oknem przestaje rozpieszczać, a w witrynach sklepowych bombki, dzwonki, światełka, czekoladowe Mikołaje i pierniki. Centra Handlowe wprawiają klientów w szał przedświątecznych zakupów. Nie wszyscy jednak mogą w nim uczestniczyć. Osoby najuboższe codziennie stają przed wyborami: ciepły posiłek czy ciepłe ubranie? Prezenty pod choinką pozostają jedynie świątecznym marzeniem. Można to zmienić, pomóc sąsiadowi albo osobie mijanej na ulicy. Sprawić wyjątkowy prezent na święta to bułka z masłem! Wystarczy, że w dniach 4 – 6 grudnia weźmie się udział w Świątecznej Zbiórce Żywności.

   Dane dotyczące problemu ubóstwa są alarmujące. Według danych GUS w 2014 roku 2,8 mln Polaków żyło poniżej granicy skrajnego ubóstwa. To tak, jakby całą Warszawę zamieszkiwały wyłącznie osoby żyjące za kwotę poniżej 540 zł miesięcznie. Bank Żywności SOS w Warszawie od 1994 roku udziela pomocy żywnościowej na rzecz osób potrzebujących. W okresie jesienno-zimowym szczególnie dba o ludzi dotkniętych biedą. Podopieczni fundacji potrafią poradzić sobie z wieloma problemami, jednak najgorsze jest uczucie osamotnienia. Boże Narodzenie jest tym momentem, kiedy można za pomocą prostego gestu pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Bo tylko mając nadzieję można zrobić krok do przodu.

   Już po raz 19. w wybranych sklepach aglomeracji warszawskiej mieszkańcy województwa mazowieckiego będą mogli wesprzeć Świąteczną Zbiórkę Żywności i przekazać jedzenie potrzebującym oraz wesprzeć fundację przekazując darowiznę. W ubiegłym roku Bank Żywności SOS w Warszawie przekazał podopiecznym z terenu Warszawy i Mazowsza 136 ton żywności zebranej w trakcie Zbiórki.Prezent świateczny. Bułka z masłem_plakat

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, ŚZŻ i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.