Obywatele dla demokracji. „Wolontariat sposobem na integrację”

batory1024Od 01 października 2014 r. Bank Żywności SOS w Warszawie realizuje projekt „Wolontariat sposobem na integrację”. W ramach programu dn. 21 lipca (wtorek) o godzinie 12.00 odbędzie się szkolenie w Polskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej Res Humanae, ul. Piękna 64a w Warszawie.

 

Program szkolenia obejmuje m. in.:

  1. Ogólne zasady bycia wolontariuszem, w tym zakres obowiązków oraz świadczenia na rzecz wolontariusza.
  2. Zasady prawne prowadzenia Zbiórek Żywności.
  3. Organizację zbiórki w sklepie i sposób pakowania żywności.
  4. Formy kontaktu z kupującymi.
  5. Promocję Zbiórki Żywności.

 

Wolontariat dla osób wykluczonych to nie tylko praca fizyczna, ale również wsparcie merytoryczne i pomoc w pracach biurowych, którą wykonują z innymi wolontariuszami i pracownikami Banku.

Osoby wykluczone wraz z wolontariuszami – studentami i wolontariuszami działającymi w ramach Wolontariatu Biznesu podejmują działania w zakresie prowadzenia  biura, w tym  archiwizacja dokumentów, rejestrowanie poczty przychodzącej i wychodzącej, redagowanie treści internetowej, utrzymywanie porządku w miejscu pracy.

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla demokracji realizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundacja Dzieci i Młodzieży, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego tzw. Funduszy EOG. Projekt będzie realizowany do 30 września 2015.

baner

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.