Podziel się! Twoje zakupy na Bank trafią do potrzebujących! Weź udział w Świątecznej Zbiórce Żywności

Chciałbyś pomóc najuboższym na święta, ale nie wiesz, komu, nie masz czasu i zastanawiasz się jak to najskuteczniej zrobić? Banki Żywności proponują sprawdzony sposób na świąteczną dobroczynność.

Sposób pierwszy:
4,5,6 grudnia -podziel się zakupami w sklepie spożywczym. Na Bank trafią do potrzebujących!

Wystarczy, że w pierwszy weekend grudnia, podczas zakupów w sklepie spożywczym, kupisz kilka produktów więcej i przekażesz je wolontariuszom Banku Żywności. Mile widziane: mąką, olej, przetwory mięsne, warzywne i owocowe oraz słodycze.

Produkty ze sklepu trafią do magazynu Banku Żywności, gdzie wolontariusze posortują, policzą i podzielą je na paczki. Następnie nasz Bank Żywności przekaże produkty lokalnym organizacjom dobroczynnym. Żywność jeszcze na święta trafi do osób potrzebujących z regionu,
w którym podzieliłaś/eś się zakupami. W ten sposób zapewnisz godne święta najuboższym rodzinom wielodzietnym, osobom samotnym, dzieciom z domów dziecka, osobom chorym, bezdomnym, wychodzącym z nałogów.

Akcja odbędzie się w całej Polsce na terenie ponad 4000 sklepów spożywczych w 450 miejscowościach. W zbiórkę zaangażowała się rekordowo 52000 wolontariuszy!

Sposób drugi:
Pomóż i oszczędzaj! Do 31 grudnia kup paczkę żywnościową dla najuboższych w specjalnie wynegocjowanej cenie!

Kup paczkę produktów spożywczych i spraw, aby nikt w czasie świąt nie czuł głodu. Zadbajmy razem o godne, pełne uśmiechu, święta i poświąteczny czas. Do nabycia paczki:

za    5zł – 4 produkty:

za 15zł – 6 produktów,

za 50zł – 17 produktów.
By poczuć klimat i atmosferę świąt, do każdej paczki firma Kamis przekaże saszetkę cynamonu.

Ceny zapewnił partner zbiórki Auchan Direct. Akcja na charytatywni.allegro.pl trwa do końca grudnia – produkty zakupione na charytatywni.allegro.pl będą przekazywane potrzebującym, także po świętach. Takie ceny zapewnił partner zbiórki Auchan Direct.

Chcę kupić paczkę żywnościową. 

Sposób trzeci:
Pomóż Bankom Żywności dotrzeć do osób potrzebujących w całej Polsce, także po świętach! Wyślij sms POMAGAM na nr 75 365 (akcja charytatywny sms trwa do końca grudnia)

Dzięki środkom finansowym z sms:

  • namówimy więcej darczyńców do pomagania – firm spożywczych i producentów rolnych;
  •  uratujemy więcej żywności z supermarketów.
  •  przekażemy więcej żywności, która mogła się zmarnować do osób potrzebujących.

Kupimy wózki widłowe, opłacimy prąd w chłodniach, mroźniach i magazynach, powiększymy magazyny, kupimy paliwo do aut dostawczych. Możesz dowiedzieć się zawsze, jak wykorzystaliśmy Twoje środki i zobaczyć efekt naszych działań. Gwarantujemy dostęp do sprawozdań finansowych i merytorycznych.

Tak chcę pomagać Bankom Żywności ratować żywność przed zmarnowaniem i wspierać potrzebujących przez cały rok. Teraz już pozostaje Ci wysłać sms i zachęcić do tego swoich bliskich.

Prezenty, ciepła odzież czy posiłki

Przez pomoc żywnościową chcemy ułatwić osobom najuboższym podejmowanie decyzji, czy opłacić rachunek za ogrzewanie, kupić prezenty dla bliskich, ciepłe ubranie czy zapewnić godne święta bez uczucia głodu. Z pomocy żywnościowej w formie paczek lub posiłków skorzystają rodziny wielodzietne, osoby samotne, chore, wychodzące z nałogów, bezdomne. W zeszłym roku, Dzięki za wszystko ofiarności darczyńców Świątecznej Zbiórki Żywności udało nam się dotrzeć z pomocą żywnościową do 280 000 osób! Zebraliśmy łącznie 901 000 kg produktów.

Banki Żywności już kilka dni po zbiórce rozpoczną przekazywanie produktów spożywczych lokalnym organizacjom dobroczynnym. Dary trafią do jadłodajni, noclegowni, domów samotnych matek, domów dziecka, ognisk dla dzieci, towarzystw przyjaciół dzieci, a także do stowarzyszeń, które zajmują się wsparciem najuboższych mieszkańców.

Ile osób nie będzie głodnych w te święta?

W Polsce 7,4%, czyli 2 800 000 osób żyje w skrajnym ubóstwie. Oznacza to, że dysponują kwotą na miesięczne utrzymanie, poniżej minimum egzystencji czyli 540 zł na osobę. W tym niemal milion (ponad 930 000) osób to dzieci i młodzież do 18 roku życia. W sumie 10,3% dzieci w Polsce żyje w ubóstwie skrajnym.

Świąteczna Zbiórka Żywności to bardzo potrzebna akcja. Żywność ze zbiórki trafi przede wszystkim do osób, które nie mogą skorzystać z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Wytyczne Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, które koordynuje program, określają, że z tej żywności mogą korzystać jedynie osoby, których dochód nie przekracza 813zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie. Tymczasem jeśli ktoś przekracza kryterium nawet o kilka lub kilkanaście złotych, nie może już skorzystać z takiej żywności. Są osoby, rodziny, których dochód jest całkiem spory, jednak ¾ dochodu muszą przeznaczyć na rehabilitację lub leki. Dlatego w żywność ze zbiórki jest bardzo potrzebna. Banki Żywności nie określają progów finansowych dochodu. Tu nie ma restrykcyjnych przepisów, przede wszystkim liczy się człowiek i to w jakiej sytuacji się znajduje.

BankZywnosci580x202_z podziel się

projekt finansowany przez m.st. warszawalogo SKM przezr   model-new     LOGO Tramwaje Warszawskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii ŚZŻ i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.