Ponad 103 ton zebranej żywności! Świąteczna Zbiórka Żywności za nami!

ŚZŻŚwiąteczna Zbiórka Żywności 2015 zakończona. Przez trzy dni wolontariusze Banku Żywności SOS w Warszawie oraz wolontariusze organizacji partnerskiech zachęcali klientów sklepów do przekazywania żywności. W naszym magazynie trwa sortowanie zebranej żywności, a do biura spływają informacje od koordynatorów miast mazowieckich o ilości zebranej żywności.

 

W miniony weekend w Warszawie oraz 17 miejscowościach na Mazowszu odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności. Mieszkańcy stolicy oraz Mazowsza pokazali, że są wrażliwi na potrzeby najuboższych. Dzięki ofiarności uczestników zbiórki udało się zebrać ponad 103 ton żywności: w Warszawie ponad 49 ton, w mazowieckich sklepach ponad 50 ton. Na rynkach hurtowych zebrano ponad 3,8 ton żywności.

kosz

Bank Żywności SOS w Warszawie  nadal prosi o wsparcie:

  • wysłanie charytatywnego SMSa o treści POMAGAM na nr 73 365 (koszt jednego SMSa to 5zł + VAT)
  • zakup paczki żywnościowej o wartości 5, 15 lub 50zł na charytatywni.allegro.pl

    Olej, konserwy mięsne i warzywne, przetwory, cukier, słodycze – to rekomendowane produkty, które najczęściej trafiały do zbiórkowych koszy. Ponad 4 tysiące wolontariuszy w 32 warszawskich sklepach oraz w 162 sklepach na Mazowszu pomagało mieszkańcom stolicy i województwa mazowieckiego przekazać zakupioną żywność do specjalnie przygotowanych koszy. To wolontariuszom Banku należy zawdzięczać sukces akcji. Bank Żywności SOS w Warszawie składa wszystkim wolontariuszom szczególne podziękowania.

Zbiórka  żywności w 32 sklepach na terenie Warszawy (4-6 XII)
49 014,10 kg

Zbiórka żywności na terenie 17 miejscowości na Mazowszu (4-6 XII)
50 421,97 kg

Zbiórka żywności na rynkach hurtowych (4 XII)
3 871 kg

Honorowy patronat nad Świąteczną Zbiórką Żywności Banku Żywności SOS w Warszawie objęła Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prezent świateczny. Bułka z masłem_plakat

Tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności organizowaną przez Bank Żywności SOS w Warszawie na Mazowszu zainaugurowała  1 grudnia 2015 r. Prezydent m. st. Warszawy.  Inauguracja Zbiórki w Warszawie odbyła się w Ratuszu m.st. Warszawy, w której udział wzięli: Jan Kuroń, Magdalena Krajewska, dr Tomasz Sobierajski, Anna Popek.

_____________________________________________________________

zakochaj sie w warszawie warszawska syrenkamodel-new  logo SKM przezr LOGO Tramwaje Warszawskie

Ten wpis został opublikowany w kategorii ŚZŻ i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.