Poparcie inicjatywy porad dietetycznych dla kobiet w ciąży i rodziców dzieci na NFZ

„Rodzice skupieni wokół ruchu społecznego Głodni Zmian oraz konsultanci krajowi, dietetycy, lekarze, pielęgniarki i eksperci zawiązali społeczną inicjatywę w celu wprowadzenia porad dietetycznych finansowanych przez NFZ dla kobiet w ciąży i rodziców dzieci do 3-go roku życia.

Rodzice małych dzieci potrzebują fachowego wsparcia, żeby jak najlepiej zatroszczyć się

o zdrowie najmłodszych. Porady dietetyczne finansowane przez NFZ powinny być dla nich dostępne, podobnie jak to jest w większości krajów UE. Dzięki temu łatwiej będzie walczyć
z plagą otyłości wśród dzieci.

Konsultanci krajowi, lekarze, pielęgniarki, dietetycy i eksperci przygotowali i podpisali Apel do Ministra Zdrowia w tej sprawie: treść Apelu do Ministra Zdrowia.

Eksperci już zabrali głos, ale bez poparcia Nas Rodziców i Obywateli ich apel jest bezcelowy. Zachęcamy do zabrania głosu w e-petycji rodziców, dietetyków, ekspertów. Im więcej osób się pod nią podpisze, tym głośniejszy będzie nasz głos. Wszyscy razem możemy sprawić, że za poradę dietetyka nie będziemy musieli płacić z własnej kieszeni.

Rodzice i Nie-Rodzice! Obywatele!

Podpiszcie się pod e-petycją do Ministra Zdrowia dotyczącą wprowadzenia porady dietetycznej finansowanej przez NFZ dla kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. Niech Pan Minister usłyszy o naszym wspólnym problemie i pomyśle na jego rozwiązanie.

ZADBAJMY O NAJMŁODSZYCH, ONI SAMI JESZCZE NIE MOGĄ TEGO ZROBIĆ!

Jeśli nie jesteś rodzicem, ale wierzysz w naszą inicjatywę i w to, że tylko zabierając głos można coś zmienić – DOŁĄCZ DO NAS! Zabierz głos! na www.glodnizmian.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.