Przygotowania do projektu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”

Ostatnie logo 1000Bank Żywności SOS w Warszawie jest jedną z organizacji realizujących projekt edukacyjny na temat żywienia małych dzieci –  „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Program ten jest skierowany do kobiet w ciąży oraz rodziców i opiekunów dzieci do 3. roku życia.

Zajęcia w ramach projektu będą prowadzone przez grupę wykfailifikowanych Wolontariuszy Banku Żywności SOS w Warszawie, którzy przeszli szkolenia z zakresu żywienia kobiet w ciąży oraz dzieci do 3. roku życia, a także z zakresu prowadzenia zajęć i warsztatów w grupie.

Szkolenie z edukacji żywieniowej odbyło się 16 maja w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym Księży Orionistów przy ul. Barskiej 4 w Warszawie. Poprowadziła je Aleksandra Żyła – Specjalista ds. żywienia z wieloletnim doświadczeniem, przyjaciółka naszego Banku.

Kolejne szkolenie odbyło się 23 maja w siedzibie Stowarzyszenia BORIS przy ul. Wareckiej 4/6 w Warszawie. Szkolenie dotyczyło pracy z grupą i poprowadził je trenet Piotr Henzler.

W niedługim czasie nasi Wolontariusze rozpoczną zajęcia w organizacjcach pozarządowych działających na terenie Mazowsza.

Więcej informacji o samym programie „1000 pierwszych dni dla zdrowia” można znaleźć na stronie www.1000dni.pl.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.