25-27 listopada każdy będzie mógł podzielić się jedzeniem!

Wszystko zależy od przyszłego weekendu: każdy będzie mógł podzielić się jedzeniem!

zbiorka_ikonPrawie 9 milionów kg jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków dla ludzi, którzy bardzo tego potrzebują. Tak można najprościej podsumować 20 lat Świątecznej Zbiórki Żywności.

 

W zeszłym roku na terenie Warszawy jedzenie ze Zbiórki trafiło do 25 tys. osób. Teraz będzie prowadzona w 138  sklepach, 30 miejscowościach na Mazowszu ( w tym w Warszawie) i przez 4 tys. wolontariuszy. 25-27 listopada – od przyszłego weekendu naprawdę wszystko zależy. Bank Żywności SOS w Warszawie zwraca się o wsparcie akcji, bo nikt nie może zostać bez jedzenia na święta!

 

W badaniach, które przeprowadziły Banki Żywności trzy czwarte Polaków chce się podzielić z innymi tym, co kupią w sklepie. To gigantyczny potencjał życzliwości wobec tych, którzy bez pomocy nie mieliby takiej Wigilii, jak my wszyscy. A przecież mają prawo do takiego samego szczęścia – podkreśla Magdalena Krajewska, Prezes Banku Żywności SOS w Warszawie.

W tym roku Bankom Żywności bardzo zależy na następujących produktach: oleju, cukrze, przetworach warzywnych i owocowych, słodyczach, konserwach, mące i bakaliach. – W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbywać się będzie pod hasłem „Dodaj Świętom Smaku.” Podzielenie się jedzeniem to najpiękniejszy, codzienny gest, który świadczy o tym, jak bardzo zależy nam na innych. A chęć, by ci inni mieli równie wspaniałe święta co my sami, to dowód, że mieszkańcy Mazowsza wiedzą co znaczy empatia – tłumaczy Krajewska.

Świąteczna Zbiórka Żywności będzie prowadzona również w Internecie pod adresem www.charytatywni.allegro.pl – potrwa od 25 listopada aż do 31 grudnia. Wszystkie szczegóły na temat Banku Żywności SOS w Warszawie oraz Świątecznej Zbiórki Żywności czekają na stronie www.bzsos.pl Można tam znaleźć też listę sklepów, w których będzie prowadzona zbiórka.

 

Banki Żywności i ich całoroczną działalność można wesprzeć również wysyłając charytatywny SMS o treści POMAGAM na numer 73265 koszt 3 zł + VAT.

O Bankach Żywności:

Banki Żywności to organizacje, która nie tylko budują system lepszego wykorzystania żywności, by służyła także osobom najbardziej potrzebującym, ale prowadzą również kampanie, które przekonują Polaków do tego, jak łatwo jest nie marnować pieniędzy, nie wyrzucać jedzenia i oszczędzać je także dla innych.

 

Patronat honorowy:

Honorowy patronat nad Świąteczną Zbiórką Żywności organizowaną przez Bank Żywności SOS w Warszawie  objęli Prezydent miasta stołecznego Warszawy, Wojewoda Mazowiecki, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Mazowiecki Kurator Oświaty.

Partnerzy akcji:

Model Opakowania Sp. z o.o.

Miejskie Zakłady Autobusowe

Szybka Kolej Miejska

Giełda Bronisze

logotypy-wszystkie

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.