Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem już w przyszły weekend!

To będzie wyjątkowy weekend. Dla tysięcy dzieci, którym możemy dać w prezencie pyszny obiad i dla wszystkich tych, którzy zdecydują się to zrobić. Piątek-sobota 23-24 września to dwa dni akcji Podziel się Posiłkiem. W prawie 3000 sklepach w całej Polsce wolontariusze z uśmiechem przyjmą dary od kupujących. Lista sklepów jest dostępna na www.podzielsieposilkiem.pl

Ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem zorganizowana zostanie w 456 miejscowościach w całej Polsce.  Celem tej akcji, jak co roku, jest wparcie dzieci i ich rodzin. Zebrana żywność trafi najpierw do magazynów Banków Żywności, gdzie zostanie błyskawicznie posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana sprawdzonym lokalnym organizacjom, które na co dzień zajmują się dożywianiem dzieci.

Print

Początek roku szkolnego to bardzo trudny okres. Wielu rodziców właśnie wtedy staje przed dramatycznym wyborem: kupić przybory do szkoły i ubrania na jesień, czy jedzenie dla dzieci. Dlatego, co roku w partnerstwie z firmą Danone organizujemy zbiórkę żywności Podziel się Posiłkiem. Liczymy na to, że dzięki temu będzie można przygotować milion posiłków dla dzieci. Zachęcamy do przekazywania oleju, płatków śniadaniowych, mleka UHT oraz przetworów mięsnych, warzywnych i owocowych, czyli produktów z długą datą przydatności do spożycia prosi Marek Borowski, Prezes Federacji Polskich Banków Żywności.

Życie wielu polskich rodzin jest zależne właśnie od tej, trwającej od lat, akcji, Przez 13 lat, w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, prowadzonego przez Banki Żywności wspólnie z firmą Danone, udało się przekazać już ponad 16  milionów ciepłych posiłków!

Pomóc można również online. Zapraszamy na charytatywni.allegro.pl. Za 5, 10, 15 i 50 zł mona kupić potrzebującym dzieciom paczkę z jedzeniem. Każda paczka to odpowiednio 3, 6,7 lub 15 posiłków dla dzieci.

W ubiegłym roku Bank Żywności SOS w Warszawie, dzięki wsparciu wolontariuszy i darczyńców, zebrał ponad 33 tony żywności.

Lista sklepów biorących udział w akcji

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.