Zrób zbiórkę we własnym sklepie!

Inicjatywa obywatelska podczas Świątecznej Zbiórki
Żywności Banków Żywności:

Zrób zbiórkę we własnym sklepie!

 

Polacy bardzo chcą dzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Dlatego tak bardzo potrzeba wolontariuszy, którzy w tym pomogą. Co można zrobić w kilka osób? Zgłosić się do Banku Żywności SOS w Warszawie i powiedzieć: chcemy zbierać dla innych! W swoim ulubionym sklepie, albo w sklepie, który już zgłosił się do akcji. Świąteczną Zbiórkę Żywności Banki Żywności zaplanowały na 25-27 listopada.

 

Najważniejsze, żeby mieć grupę, choć równie dobrze można zgłosić się samemu. Grupa znajomych lub organizacja pozarządowa może przyjść do nas z propozycją zbiórki we wskazanym przez siebie sklepie, albo zadeklarować uczestnictwo w zbiórce już gdzieś zaplanowanej. Zapraszamy już teraz, bo żeby wszystko się udało, musimy mieć dużo czasu na przygotowania – tłumaczy Magdalena Krajewska, Prezes Banku Żywności.

 

I co teraz? Pod adresem bankizywnosci.pl znajdziecie listę Banków Żywności, a wśród nich ten najbliżej Was. Zgłoście się do niego do 14 listopada. Chodzi o to, by wspólnie zastanowić się nad możliwością zbiórki, którą proponujecie, sprawdzić, czy wskazany przez Was sklep może w niej uczestniczyć. A może Wy na proponowanej liście znajdziecie miejsce, gdzie będziecie chcieli namawiać Polaków do tego, by pomagali ludziom najbardziej potrzebującym.

 

Jedno jest pewne – to będzie już 20 Świąteczna Zbiórka Żywności, ale bez Was, bez wolontariuszy , się nie uda. A udać się musi, bo dzięki Bankom Żywności i ludziom takim jak Wy, co roku osoby żyjące w bardzo trudnych warunkach mają święta, o jakich marzyły całe życie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ŚZŻ i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.