Zapowiedź Świątecznej Zbiórki Żywności

PODARUJ POTRZEBUJĄCYM GODNE ŚWIĘTA!

Bank Żywności SOS w Warszawie zapowiada Świąteczną Zbiórkę Żywności.

 

Bank Żywności SOS w Warszawie od ponad 22 lat zapewnia produkty na świąteczny stół osobom potrzebującym w Warszawie i na Mazowszu, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku Świąteczna Zbiórka Żywności odbędzie się w weekend 30 listopada – 02 grudnia w wybranych marketach. Zebrane produkty trafią do 56 000 ludzi potrzebujących, których nie stać na zakup jedzenia.

 


 

Są takie dni, które powinny być po brzegi wypełnione radością. Święta to czas, gdy przeżywamy jedne z najpiękniejszych emocji. Niestety, święta nie brzmią radośnie, gdy doskwiera głód…

 

Choć trudno to sobie wyobrazić, setki tysięcy potrzebujących osób – nawet w Warszawie, dokonuje tak dramatycznych wyborów jak jedzenie na święta czy inne rzeczy niezbędne do życia. Bo jak tu wybrać miedzy jedzeniem a lekami na serce? Jak wybrać między butami dla dziecka a jedzeniem dla rodziny? Co zrobić gdy mamy tylko na czynsz, albo tylko na jedzenie? Tak naprawdę wybory te odbierają ludziom godność!

 

Bank Żywności SOS w Warszawie organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności może zapewnić osobom potrzebującym godne święta bez uczucia głodu.

 

– „Tak robimy już od 22 lat. Ten rok nie będzie inny… Pracujemy, by starsi, biedni, chorzy
i niepełnosprawni oraz samotne matki z dziećmi nie musieli dokonywać takich wyborów. Chcemy, by żyli godnie i mieli co jeść.”
dodaje Joanna Galek, dyrektor fundacji.

 

Mieszkańcy Warszawy w wybranych sklepach mogą przekazać wolontariuszom żywność długoterminową (tj. makaron, słodycze, bakalie, olej, konserwy), by ludzie w trudnej sytuacji życiowej i materialnej mieli produkty na świąteczny stół.

 

Osoby, które nie mogą być wtedy w markecie, a chcą pomóc w prosty sposób, mogą symbolicznie kupić paczkę z jedzeniem na stronie www.godneswieta.bzsos.pl .

 

Podaruj potrzebującym godne święta!

 

Na żywność. Na godność.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.