Komunikat fundacji z 15 maja 2019 roku i odpowiedzi na pytania

Z przykrością zawiadamiamy, że 9 maja 2019 roku doszło do wycieku danych osobowych przetwarzanych przez fundację Bank Żywności SOS w Warszawie. Dane te mogły zawierać: imię i nazwisko, adres mailowy, adres zamieszkania, wysokość i ilość dokonanych przez Państwa wpłat darowizn finansowych na cele Banku.

Wyciek danych nastąpił w konsekwencji uzyskania nieuprawnionego dostępu do informacji poprzez złamanie zabezpieczeń w stosowanym przez fundację oprogramowaniu CRM. W wyniku incydentu mogło dojść do zapoznania się z ich treścią przez osoby do tego nieupoważnione.

System, w ramach którego przetwarzane były Państwa dane osobowe został zablokowany i wyłączony natychmiast po wykryciu incydentu, a dane dotyczące incydentu zostały odpowiednio zabezpieczone.

Fundacja planuje ponowne uruchomienie sytemu po dokładnym przeanalizowaniu incydentu oraz wdrożeniu dodatkowych zabezpieczeń mających na celu wyeliminowanie przyszłych incydentów bezpieczeństwa.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności związane z tym zdarzeniem.

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem fundacji poprzez email na adres rodo@bzsos.pl lub telefonicznie pod numerem 22-753-85-00.

Osobami upoważnionymi do udzielania informacji są Aneta Wasilewska oraz Joanna Galek.

Joanna Galek
p.o. Dyrektor Banku Żywności SOS w Warszawie


Najczęściej zadawane pytania

Czy dane podopiecznych organizacji/instytucji współpracujących z Bankiem Żywności SOS w Warszawie wyciekły?
Nie. Fundacja nie przetwarzała danych osobowych podopiecznych organizacji z którymi współpracuje, tak więc nie mogły one wyciec z Fundacji.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.