Bank Żywności SOS w Warszawie przekaże 5000 paczek żywnościowych dla potrzebujących seniorów oraz osób przebywających na kwarantannie

Bank Żywności SOS w Warszawie, dzięki współpracy z Urzędem Miasta St. Warszawy oraz firmą deweloperską Cordia, przekaże 5 000 paczek żywnościowych dla potrzebujących mieszkańców Warszawy. A to dopiero początek wsparcia. Potrzebne jest dużo, dużo więcej.

„Duża grupa osób samotnych, starszych, niepełnosprawnych, chorych i bezdomnych aktualnie została bez wsparcia, ponieważ praca wielu instytucji pomocowych jest ograniczona. Nie można organizować spotkań, a wydawanie żywności to czasami spotkanie z kilkoma tysiącami osób. – mówi Magdalena Krajewska Prezeska Banku Żywności SOS w Warszawie. – Wszystkie te osoby teraz potrzebują naszej pomocy jeszcze bardziej. Niestety w obecnej sytuacji zderzyliśmy się z przysłowiową ścianą, gdyż nie jesteśmy w stanie działać tak, jak robiliśmy to do tej pory – czyli organizować zbiórek dla najuboższych w sklepach czy też w siedzibach firm.” – dodaje Krajewska.

Przygotowanie paczek było możliwe dzięki współpracy wielu podmiotów. Środki na zakup żywności w kwocie 500 tysięcy złotych przekazała firma deweloperska Cordia. Całość darowizny zostanie wykorzystana na zakup żywności. Miasto St. Warszawa przekaże paczki najbardziej potrzebującym mieszkańcom Warszawy.

W paczkach znajdą się podstawowe artykuły takie jak makaron, olej, kasza, przetwory warzywne i owocowe, sosy, i konserwy. Ponad 10 kg zdrowej żywność do wykorzystania w tym najtrudniejszym czasie. Miasto St. Warszawa przygotowało szczegółowy jadłospis, który, ułatwi przygotowanie urozmaiconych posiłków. Żywność trafi do osób przebywających w kwarantannie oraz potrzebujących seniorów już w maju.

Do rzeszy osób na co dzień potrzebujących naszej pomocy dołączyły teraz również osoby przebywające w kwarantannie, które nie mają możliwości zakupu żywności ani skorzystania ze wsparcia najbliższych. Zachęcamy więc wszystkich do przekazywania nam darowizny pieniężnej za pośrednictwem naszej strony www.bzsos.pl czy też przekazania nam 1% podatku, który wykorzystamy na pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Warszawy.

Fundacja Bank Żywności SOS w Warszawie powstała w 1994 roku. Zajmuje się inicjowaniem, wspieraniem i prowadzeniem działań zmierzających do zmniejszenia obszarów ubóstwa szczególnie niedożywienia oraz niedopuszczenia do marnotrawienia żywności.

Cele statutowe realizujemy poprzez zbieranie pełnowartościowej żywności magazynowanie jej i przekazywanie do organizacji działających na rzecz osób potrzebujących. Sercem naszej organizacji jest profesjonalnie działający magazyn z pełnym wyposażeniem oraz wykwalifikowana kadra.

Obecnie nasz Bank współpracuje ze 160 organizacjami, dzięki którym wspieramy 58 tys. osób –ubogich mieszkańców Warszawy i Mazowsza. Odbiorcami naszych działań są osoby wykluczone ze względu na bezdomność, ubóstwo, chorobę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.