Grupa Eurocash wpiera Bank Żywności SOS w Warszawie

5000 Warszawiaków otrzyma paczki żywnościowe dzięki współpracy Banku Żywności SOS w Warszawie i Grupą Eurocash.

Czas pandemii COVID-19 spowodował konieczność integracji i współpracy sektora biznesu, administracji i organizacji pozarządowych. Ta zupełnie nowa sytuacja postawiła przed sektorem spożywczym zupełnie nowe wyzwania, również w temacie działalności społecznej.

Do rzeszy osób na co dzień potrzebujących naszej pomocy dołączyły teraz również osoby starsze oraz te przebywające w kwarantannie, które nie mają możliwości zakupu żywności ani skorzystania ze wsparcia najbliższych. – mówi Magdalena Krajewska –Prezeska Banku Żywności SOS w Warszawie.

Dzięki współpracy z Grupą Eurocash, Bank Żywności SOS w Warszawie może przygotować więcej paczek dla potrzebujących Warszawiaków. W tym trudnym dla gospodarki czasie, firma w szybkim czasie zapewniła duże ilości wskazanych artykułów. W odpowiedzi na nasz apel Grupy Eurocash, w ramach wolontariatu pracowniczego, przygotowali ponad 5000 paczek! To dla nas ogromne wsparcie!

Grupa Eurocash to największą polska firma, która zajmuje się hurtową dystrybucją szybko zbywalnych produktów spożywczych, chemii gospodarczej, alkoholi i wyrobów tytoniowych oraz wsparciem marketingowym dla niezależnych sklepów w kraju. Celem i misją społeczną Grupy jest zapewnienie ciągłości łańcucha dostaw żywności do ludzi w całej Polsce, co w kontekście trwającej w kraju epidemii COVID-19 nabiera szczególnego znaczenia.

Pomagamy jak możemy. Włączyliśmy się w akcję organizowaną przez Bank Żywności SOS w Warszawie i Urząd Miasta Stołecznego Warszawy. Nie tylko zrealizowaliśmy ogromne zamówienie na żywność, ale też dodaliśmy coś z prosto naszych serc. W dosłownie kilka dni udało nam się znaleźć kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy spakowali 5000 paczek żywnościowych dla potrzebujących mieszkańców Warszawy. Wszystkim przeogromnie dziękujemy! – komentuje Katarzyna Kopaczewska, Członek Zarządu Grupy Eurocash.

Zakup paczek był możliwy dzięki współpracy wielu podmiotów. Środki na zakup żywności w kwocie 500 tysięcy złotych przekazała firma deweloperska Cordia. Całość darowizny zostanie wykorzystana na zakup żywności. Miasto Stołeczne Warszawa przekaże paczki najbardziej potrzebującym mieszkańcom Warszawy.

W paczkach znajdą się podstawowe artykuły takie jak makaron, olej, kasza, przetwory warzywne i owocowe, sosy, i konserwy. Ponad 10 kg zdrowej żywność do wykorzystania w tym najtrudniejszym czasie. Miasto St. Warszawa przygotowało szczegółowy jadłospis, który, ułatwi przygotowanie urozmaiconych posiłków. Żywność trafi do osób przebywających w kwarantannie oraz potrzebujących seniorów już w maju.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.