„Q profesjonalizmowi, czyli jak prawidłowo zarządzać żywnością z krótkim terminem przydatności do spożycia” – zaproszenie na spotkanie

Pomimo tego trudnego czasu, nasz Bank Żywności miał możliwość realizowania projektu „Q profesjonalizmowi”. Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Społecznych na lata 2014 – 2020.

Celem projektu było wsparcie organizacji pozarządowych w zarządzaniu darowiznami żywności z krótkim terminem przydatności do spożycia oraz prowadzeniu stołówek i magazynów żywności. Za pomocą projektu chcieliśmy zbadać skalę marnowania żywności w organizacjach – czy w ogóle istnieje, jeśli tak, to jak duża jest to skala i jakie są jego powody.

Przeprowadziliśmy badania w 7 organizacjach pozarządowych współpracujących z naszym Bankiem. W ramach każdego z tych badań dokonaliśmy dokładnej analizy problemu marnotrawstwa żywności oraz wypracowaliśmy modelową procedurę obchodzenia się z żywnością, prowadzenia zaplecza magazynowego, monitorowania kosztów ponoszonych na zakup i utylizację żywności.

Chcielibyśmy się podzielić z Państwem wnioskami z badań i prezentacją rekomendacji, które powstały. Zapoznanie z się z wynikiem naszej analizy może być dla Państwa bardzo ciekawe zarówno z teoretycznego, jak i praktycznego punktu widzenia. Szczególnie istotne wnioski dotyczą żywności odbieranej z sieci handlowych.

W związku z powyższym zapraszam Państwa na spotkanie „Q profesjonalizmowi, czyli jak prawidłowo zarządzać żywnością z krótkim terminem przydatności do spożycia”, podczas którego opowiemy o naszym projekcie, przeprowadzonych badaniach i jego wynikach.  Spotkanie odbędzie się na platformie Zoom w dwóch terminach (jeden termin do wyboru).

Osoby zainteresowane proszę o rejestrację na spotkanie w wybranym terminie za pomocą jedno z linków podanych niżej.

Spotkanie w dniu 26 listopada (czwartek), godz. 11 – 15.00: https://zoom.us/meeting/register/tJMkduispzwtHt0cdU1h1qadmtyRK2ktu_6U  

Spotkanie w dniu 30 listopada (poniedziałek), godz. 11 – 15.00: https://zoom.us/meeting/register/tJclcequqDwrHdbYjeFPnk45rnpDCb9X3kaE

Spotkanie poprowadzą Tomasz Szuba (założyciel Venturis) oraz Joanna Galek (Dyrektor Banku Żywości SOS w Warszawie).

Plan spotkania:

11.00 – 12.45

1.           Wprowadzenie. Kontekst projektu i formuła spotkania.

2.           Omówienie celu i założeń projektu „Q profesjonalizmowi”.

3.           Podsumowanie badań przeprowadzonych w 7 placówkach przygotowujących posiłki.

12.45 – 13.00 przerwa

13.00 – 15.00

4.           Przedstawienie rekomendacji dla organizacji wypracowanych w ramach projektu.

5.           Dyskusja – wypracowanie zasad współpracy między organizacjami mającymi na celu lepsze zarządzanie żywnością.

6.           Podsumowanie dyskusji.

7.           Pytania i odpowiedzi.

8.           Zakończenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.