Akcja JAJO!

 

Zebranie świeżych jaj dla najuboższych mieszkańców Mazowsza to cel organizowanej w Niedzielę Palmową przez Bank Żywności SOS w Warszawie 14. Akcji JAJO!. Jest to autorski pomysł naszych wolontariuszy. Każdy może wesprzeć akcję przekazując w godzinach 9 – 20 kilka świeżych jaj kurzych, dyżurującym przed kościołami wolontariuszom. Lista kościołów dostępna na stronie www.bzsos.pl. W ubiegłym roku zebranych zostało ponad 13 000 jaj.
Tylko dzięki zaangażowaniu ludzi dobrego serca możemy sprawić by Święta Wielkiej Nocy były naprawdę wyjątkowe, dla wszystkich. Mamy nadzieję, że w tym roku Warszawiacy tłumnie wezmą udział w 14. Akcji JAJO!.
Akcję wesprze ponad 100 wolontariuszy, którzy po każdej Mszy Świętej będą zbierać jajka przed kościołami. Zebrane jaja, za pośrednictwem organizacji współpracujących z Bankiem Żywności SOS w Warszawie, zostaną przekazane do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności przed Świętami Wielkiej Nocy.