Rockowa Zbiórka Żywności

Inicjatorami Rockowej Zbiórki Żywności w 2005 roku była grupa ówczesnych studentów pierwszego roku socjologii. Pierwotnie, koncert miał być formą podziękowania dla wolontariuszy Świątecznej Zbiórki Żywności. Szybko jednak powstał pomysł, by przekształcić go w imprezę znaczącą nawet więcej, bo łączącą dobra muzykę z zainteresowaniem publiczności działaniami Banku Żywności SOS w Warszawie.

Koncert, wraz z takimi akcjami, jak Świąteczna Zbiórka Żywności, jest okazją do powiększenia zapasów żywności, które Bank rozdziela między organizacje pomagające potrzebującym, ale nie tylko.

Podczas koncertów, które były organizowane , zwracano również uwagę, jak wiele żywności marnuje się, podczas gdy mogłaby trafić do potrzebujących. Założenie było również takie by podczas koncertów informować , jak zapobiec marnotrawstwu.

Koncerty są też okazją, aby pokazać, że pomaganie innym nie wymaga tak wiele czasu i pracy, jak myślą niektórzy. Można naprawdę zacząć od najbliższego otoczenia i działać w miarę swoich możliwości.

Rockowa Zbiórka Żywności to nie tylko koncert charytatywny. Dzięki współpracy z firmami oraz fundacjami filmowymi  w 2010 r. został również zorganizowany pokaz filmów, dzięki któremu publiczność mogła zapoznać się z tematyką ubóstwa, nie tylko w Polsce ale i na świecie.

Bank Żywności SOS w Warszawie z siedzibą w Regułach organizuje Rockową Zbiórkę Żywności na podstawie zezwolenia Marszałka Województwa Mazowieckiego na zbiórkę publiczną z dnia 18 czerwca 2012 roku (Decyzja Nr 11/2012).