HISTORIA ROCKOWEJ ZBIÓRKI ŻYWNOŚCI


2010

rockowa_201015 października Pokaz Filmów KINO WISŁA
„Monari” reż. Kasper Pasecki, Łukasz Augustyniak
„Zanim przeklną nas dzieci” reż. Jean-Paul Jaud,
„Bezrobotni” reż. Nastia Tarasowa

16 października koncert w Centralnym BASENIE Artystycznym

 

Zespoły

LETTERS FROM SILENCE
To założony w 2009 roku w Warszawie gitarowy projekt byłych członków Bramafan (Wawrzyniec Dąbrowski) i Monday Rebels (Maciek Bąk). W minimalistycznej muzyce zespołu można doszukać się inspiracji grungem, melancholijnymi, skandynawskimi brzmieniami, intymnością i ascetyzmem neo-folku, w warstwie słownej – motywu bycia w drodze, ucieczki. Grupa zadebiutowała koncertowo w Centralnym Basenie Artystycznym w Warszawie w listopadzie 2009 roku, tuż obok takich wykonawców, jak: Kryzys, Czesław Śpiewa i Limboski. 15 lutego wydali wydało EP-kę, która została bardzo dobrze przyjęta m.in. przez dziennikarzy radiowej Trójki, Radia Dla Ciebie, Radia Euro, Radia Opole oraz czołowego blogu o polskiej muzyce alternatywnej We Are From Poland. 3 lipca 2010 Zespół wystąpił na scenie Young Talents festiwalu Heineken Open’er w Gdyni. Utwór „Sleeve” znalazł się na najnowszym wydawnictwie (vol. 6) wydanym pod szyldem We Are From Poland. Piotr Metz, redaktor naczelny magazynu Machina, prezenter Trójki oraz współzałożyciel radia RMF FM, wyróżnił LFS na antenie radia polecając zespół w audycji Trójkowy Znak Jakości. W chwili obecnej zespół skupia się na koncertach w całym kraju oraz poszukuje wydawcy debiutanckiej płyty.

LONDON TYPE SMOG
Utworzony w sierpniu 2007r. przez trójkę przyjaciół, których połączyła przede wszystkim miłość do muzyki: Łukasz Korus – Korek, Marcin Dudek, Paweł Osowski oraz Piotr Pasterny. Zespół inspiruje się szeroko pojętą muzyka alternatywna, głównie gitarową, jednocześnie próbując charakteryzować się własnym, oryginalnym stylem. Zespół jest zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu Nokia Garaż.

IRENA
To warszawski zespół grający gitarowy pop z polskimi tekstami. Zadebiutowali w 2009 roku EPką „Wczesna Jesień”, nagraną pod czujnym uchem Kamila Łazikowskiego. Od tego czasu zagrali kilkanaście koncertów w klubach i jeden w radiu (w audycji „Przesłuchanie” Tomka Kina na antenie Roxy FM). Jak brzmi Irena najlepiej sprawdzić na koncertach, które są mocną stroną zespołu (informacja potwierdzona przez uczestników m.in. Heineken Open’er Music czy Coke Live Music Festival).

AMBASADORES
Ciąg przypadkowych zdarzeń, spotkań i rozstań, doprowadził w 2008 roku do powstania Ambasadores energetycznego tworu, hybrydy o czterech głowach, mówiącej to samo, w czterech różnych, muzycznych językach. Pomysł założenia funk-rockowej kapeli powstał w głowach Tomka Bartnika oraz Bartka Stawińskiego i niemal od razu wszedł w fazę realizacji. Za kupa garnków i talerzy, której obsługa znana jest tylko nielicznym, zasiadł Tomasz ‚Feszu’ Bartnik, po bas sięgnął Tomasz Płóciennik, udzielający się również na scenie klubowej, jako DjCollege, natomiast mikrofon przypadł, debiutującemu w tej roli, Bartkowi. Dzięki determinacji Kuby Jusinskiego, który jako gitarzysta i zarazem główny twórca warstwy muzycznej, mobilizował cały zespół do pracy, już pod koniec roku 2008 powstało demo z czterema utworami, nagranymi ‚na setkę’ w Centralnej Warszawskiej Wytworni Dźwięku. Nagrany materiał był pierwszym krokiem w drodze Ambasadorów do skompletowania żywiołowego setu koncertowego. 21 sierpnia 2009 odbyła sie premiera drugiego dema Ambasadorów nagranego również w CWWD. Ambasadores to przede wszystkim siła koncertu, to bomba energii i pozytywne brzmienie!

Partnerzy
Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st. Warszawy
Zrzut.pl

Sponsorzy
SidGroup

Zespół organizatorów 2010
Urszula Skarżyńska – Koordynator koncertu, administrowanie strony rockowa.waw.pl Alicja Tunk – Kontakt w sprawie patronatów, promocja w mediach
Ewelina Malarowska – Rozmowy z sponsorami
Agata Kobuszewska – Kontakt z zespołami, my space
Barbara Gubernat – Wsparcie prawne

_________________________________________

2009
plakat2009

16 października pokaz filmów w Etnokinie
„Przeznaczone do burdelu”, „Śmierć człowieka pracy”, „Edi”

17  października PARK PRASKI
PIKNIK dla dzieci i ich rodzin oraz KONCERT

Zespoły

Hatifnats
Zespół powstał w 2006 roku w Warszawie na ul. Chłodnej. Według tygodnika Przekrój: „Warszawska sensacja. Słychać poważny potencjał i słabość do gęstych, dusznych partii gitar. Bonusowe punkty za charakterystycznego wokalistę.” Pierwsze demo zespołu ukazało się w marcu 2007 roku. Debiutancki album zapowiadany jest na wrzesień roku 2009. Grupa zapowiada, że będzie on mocno neurotyczny i będzie wyrażał skrywającą się w muzykach niepewność, być może także frustrację i bunt. Pierwsza trasa koncertowa rozpoczęła się miesiąc po premierze dema. W połowie sierpnia 2007 zespół pokazał się na mysłowickim Off Festivalu. W lipcu 2008 Hatifnats wystąpił na kolejnych trzech ważnych festiwalach: gdyńskim Open’er Festival, węgorzewskim Union of Rock oraz Jarocin Festival. 8 sierpnia 2009 roku zespół ponownie zagościł na jednej ze scen Off Festivalu. Utwory Hatifnats gościły na składankach ‚Offensywa 2’, ‚Offsesje’ oraz singlu ‚Uważaj kochanie’.

Muzyka Końca Lata
to zespół założony w 2002 roku przez Bartosza Chmielewskiego, z założenia miał być projektem solowym na gitarę i wokal, aczkolwiek, cytując samego lidera zespołu, na skutek zbiegu różnych okoliczności obrósł w ludzi i swoją ostateczną formę przybrał w roku 2004 stając się kwartetem na dwie gitary, bas i bębenek. W roku 2005 Muzyka Końca Lata wzięła udział w wiśniewskich manewrach rockowych, gdzie po wygraniu przeglądu została zaproszona na wspólną trasę z zespołem Happysad. Na tej też trasie zespół odniósł swoje pierwsze większe sukcesy i zdobył fanów, aby rok później wydać swój debiutancki (poza nagranym w 2003 roku demem) album ‚Jedno wesele, dwa pogrzeby’. Kolejną płytą w dorobku zespołu była płyta ‚2:1 dla dziewczyn’, której premiera odbyła się w październiku 2007. Obecnie zespół poza działalnością koncertową (m.in. występ na scenie leśnej podczas Off Festivalu 2009) przygotowuje się do nagrania trzeciej płyty.

Wilson Square
został założony w październiku 2003 roku przez czterech kumpli z warszawskiej szkoły muzycznej na Krasińskiego. W początkowej fazie działalności znany był w kręgach żoliborskich jako Wściekłe Walenie, a po dwóch latach muzycy zmienili nazwę na The Cadence. Okres The Cadence to czas debiutu telewizyjnego w regionalnej TVP, którego kluczowym momentem było wykonanie piosenki „People In Love”. W drugiej połowie 2007 roku muzycy ostatecznie zmienili nazwę na Wilson Square. Obecnie w skład grupy wchodzi czterech cieszących się życiem muzyków, którzy w lutym zakasali rękawy i wzięli za nagrywanie albumu. Znajdzie się na nim dwanaście kompozycji utrzymanych w retro-rockowym stylu. W lipcu zespół Wilson Square otrzymał wyróżnienie w Konkursie Młodych Kapel na festiwalu w Jarocinie.

Kolorofon
to zespół muzyczny pochodzący z Warszawy (woj. mazowieckie). Ich muzyka wymyka się pojęciu „jednorodna stylistyka”. Noise, pop, punk, d’n’b, punk doprawione absurdalnymi z pozoru lecz bardzo osobistymi tekstami. Ich piosenki zostały opublikowane na takich składankach jak ‚Minimax pl’ (Piotr Kaczkowski), ‚Offensywa 3’ (Piotr Stelmach), ‚Don’t Panic We Are From Poland’. Wystąpili na Open’er Festival 2008. Magazyn Pulp nominował Kolorofon do Miazgi 2008 w kategorii Piosenka Roku – ‚Bomba Atomowa’ oraz Następna Duża Rzecz. Zwycięzcy projektu Red Bull Tour Bus. Kończą nagrywać płytę i szukają wydawcy.

Partnerzy, sponsorzy i patroni medialni
Alter Alt
PiT Produkcja Tekstylna
Galileo Kreatywna Agencja Reklamowa
naszywki.com
Stowarzyszenie Higieny Lecznictwa
Kraft Foods
Unilever
Wedel
Lenora
Fundacja Filmowa Warszawa
Urząd Miasta St. Warszawy
Archeoconcept
Wydawnictwo AWM

 

Radio Kampus
Radio Aktywne
Radio Team
Życie Warszawy
Magazyn Gitarzysta
wartosci.org.pl
Aktivist
Slajd.pl
Nuta.pl
Kulturalnie.waw.pl
Pora.pl
Naszemiasto.pl
Popupmusic.pl
Screenagers.pl

Zespół organizatorów 2009
Urszula Skarżyńska – Koordynator koncertu, administrowanie strony rockowa.waw.pl Alicja Tunk – Kontakt w sprawie patronatów, promocja w mediach
Ewelina Malarowska – Rozmowy z sponsorami
Barbara Gubernat – Kontakt z zespołami, wsparcie prawne
Agata Kobuszewska – Kontakt z zespołami, my space

_________________________________________

2008
plakat2008
25.10.2008r
KLUB HYDROZAGADKA ul. 11 Listopada 22

Zespoły

Sorry Boys
to zespół, który powstał w 2006 roku w Warszawie i jest już ugruntowaną muzycznie marką, która dorobiła się dziesiątków koncertów i wielu nagród. Zespół wyróżnia się oryginalnym brzmieniem ze względu na charyzmatyczne gitary, a jego najmocniejszą stroną jest wokalistka o niezwykłym, niebiańskim głosie. Ich utwory znalazły się na składance „We are from Poland vol.2″ i „Minimax pl vol. 5″. Obecnie Sorry Boys przygotowuje materiał na debiutancką płytę.

Phantom Taxi Ride
Zespół istnieje od 2005 roku i łączy melodyjną mieszankę mocnych, gitarowych brzmień z wpadającymi w ucho analogami. Ich styl można określić jako gitarowo-elektroniczny-powerpop. Ich utwory znalazły się na dwóch składankach „Offensywa” i składance „Offsesje”. Mają na koncie wiele koncertów w kraju i za granicą. W październiku 2007 roku zdobyli Grand Prix na festiwalu Rock In Minsk Fest, gdzie jury przyznało im jednogłośnie pierwsze miejsce.

Renton
to jeden z najbardziej znanych młodych zespołów polskiej sceny alternatywnej, założony w 2001 roku w Warszawie przez ówczesnych studentów SGH. Bujająca, motoryczna sekcja rytmiczna, jazgotliwa gitara oraz mocny wokal o ciekawej barwie tworzą brzmienie kapeli. Renton swoją muzyką koresponduje z najnowszymi światowymi trendami nurtu indie, jednocześnie będąc zakorzenionym w tradycji piosenki spod znaku The Beatles. Ich utwór „Hey Girl” zaistniał w reklamie jednej z sieci komórkowych i znalazł się na składance „Offensywa” sygnowanej przez Piotra Stelmacha. W maju 2008 Renton zadebiutował na rynku płytą „Take-Off”.

Partnerzy, sponsorzy i patroni medialni
Drukarnia CiS
USStudio
Fundacja Inicjatyw Obywatelskich
Radio Aktywne
PULP
Cgm.pl
Radio Kampus
Aktivist
Nuta.pl
Galileo Kreatywna Agencja Reklamowa
Korba.pl
UM

Zespół organizatorów 2008:
Koordynatorka Rockowej Zbiórki Żywności Marta Pikora
Anna Brejtkopf
Barbara Gubernat
Pawel Szybka
Katarzyna Wiktor – Sass

_________________________________________

2007
2013-07-10 13 46 08
21 października 2007 r.  warszawski klub Centralny Dom Qltury

Zespoły

Bohema
powstała w połowie lat 90. z inicjatywy dwóch kolegów z podstawówki. Po kilku roszadach w składzie, w 2000r zaczęła działać pod obecną nazwą. Trzy lata później Piotrek Lipka, Piotrek Czajer, Bartek Peciakowski, Michał Jankowski i Łukasz Lubaszka podpisali pierwszy kontrakt i nagrali płytę Bohema. W 2005 r. zespół zagrał w katowickim Spodku przed Green Day. Rok później wydał drugą płytę Santi Subito. Ich muzyka to czysty rock and roll, zaśpiewany dobrym angielskim i dobrym polskim, z energicznymi, rytmicznymi akordami gitar i zadziornym wokalem. Słychać w niej inspiracje zarówno klasyką gatunku, jak i Nową Rockową Rewolucją. Jak prawdziwi rockowi buntownicy, kpią z „warszawki” i klubowego lajfstajlu.

Hatifnats
trio powstałe pod koniec 2006 roku na ulicy Chłodnej w Warszawie. Zespół wygrał finał „Mojej Sceny Off” i zagrał na dużej scenie Off Festiwalu 2007 w Mysłowicach. Nagranie Hatifnats pt. „Mathematix” znalazło się na płycie „Ofensywa 2″, wydanej w sierpniu przez Polskie Radio. Zespół prezentuje ciepłe, tajemnicze i niezwykle barwne kompozycje, w których przestrzenne dźwięki gitary i wysoki, melodyjny głos wokalisty Michała uzupełnione są ekspresyjną grą sekcji rytmicznej: Mariusza (perkusja) i Adama (gitara basowa). Chętnie przyznaje się do inspiracji twórczością The Cure, Cocteau Twins, Radiohead czy The Arcade Fire oraz do zamiłowania do onirycznych historii. I wierzcie albo i nie, ale wszystko wskazuje na to, że to właśnie oni już za chwilę będą wyznaczać standardy tego, co modne, wyprzedzając o krok zapowiadaną na Wyspach reaktywację nurtu shoegaze.” (Rafał Rejowski „Machina”).

Powieki
istnieją od 2005 r. Po wielu zmianach w składzie, wyłoniło się z niego trio: Maciej Zych – gitara, Michał Zych- perkusja i Piotr Cudnok – bas i głos. Ich muzyka na pierwszy rzut oka wydaje się melodyjna, ale jej harmonię burzą dysonanse, niepokojący puls basu i porwane dźwięki gitary. Podobnie teksty pełne są niedopowiedzeń, co zbliża zespół do Świetlików czy Ścianki. W tym roku Powieki znalazły się w gronie finalistów Off Festivalu.

Partnerzy, sponsorzy i patroni medialni
Drukarnia CiS
USStudio
Radio Kampus
TVP3

_________________________________________

2006
plakat 2006 plakat20062

12.01.2006 r i 07.03.2006 r
KLUB REMONT ul. Waryńskiego 12, Warszawa

Zespoły

14against5
14against5 tworzy czterech chłopaków, zafascynowanych kalifornijskim punkiem. Cyfry w ich tajemniczej nazwie oznaczają litery alfabetu, co symbolizować ma przesłanie grupy: ‘Never against equality’. W 2006 wydali swój pierwszy album „13th Day Of January”.

The Lunatics
The Lunatics bywa nazywany „Motorheadem z dziewczyną na wokalu”. Muzyczne inspiracje członków tego warszawskiego kwartetu sięgają od Samaela, przez Iggy’ego Popa i Backyard Babies do Elvisa Presleya. Niedawno ukazał się ich album Words like these.
http://lunatics.pl

Farel Gott
Farel Gott grają razem od 2005. Choć przyznają się do czerpania z rockowej tradycji, brzmią niezwykle świeżo. Ich muzyka to rytmiczne riffy, pulsujący bas, silny, acz melodyjny głos wokalisty i duża dawka energii – 100% rock and rolla.

Reverox
Reverox przedstawia się tak: „- osiem rąk i cztery instrumenty -dwie przepychające się gitary panów- Laskowskiego i Głodowskiego, porządny bas Ptaqa i bębny Banana Veinsa. Od momentu poczęcia Reveroxa w listopadzie 2004 i jego narodzin w styczniu 2005, skomponowaliśmy i przegraliśmy w miarę porządnie zestaw 15 numerów, z których pierwsze 3 trafiły na nasze demo. Plan jest prosty- chcemy grać, grać i grać aż zakochacie się w naszym brzmieniu. Wierzymy w siłę prawdziwej muzyki. Granej na żywo, przez żywe organizmy. Tylko w takim układzie mogą rodzić się prawdziwe emocje.”

Interzona
Interzona to pięcioosobowy projekt, który swój skład zamknął około początku 2005 roku. Ogólny kierunek – popowa melodyka, rockowa energia, punkowo-garażowe podejście do własnej twórczości oraz taneczna sekcja rytmiczna. Interzona chce tworzyć rzeczy nowoczesne, ale silnie wpisane w tradycję – głównie zaś w tę szczytną linię ewolucyjną rocka, ciągnącą się gdzieś od Fab Four i Velvetów, przez Iggy’ego Popa, Pixies czy Sonic Youth, aż po nowoczesnego post-rocka (eee… The Killers?, The Rapture?). Pytani o jednoznaczną autodeklarację, chłopaki z zespołu zazwyczaj mówią o indie-rocku. Bo tak naprawdę nikt nie wie, co to słowo właściwie oznacza.
www.interzona.prv.pl

The Car Is On Fire
(TCIOF) to przede wszystkim energia, rock’n’rollowa spontaniczno i gitarowa zadziorno, połączona z popową świeżością melodii zapadających w serce od pierwszego przesłuchania. Zespół powstał w Warszawie w 2002 roku. Naszą twórczość dostrzegła wytwórnia EMI Music Poland, czego efektem było podpisanie w marcu 2005 roku kontraktu fonograficznego. W maju 2005 roku ukazał się nasz debiutancki album zatytułowany „The Car Is On Fire”. Płyta odniosła znaczny sukces medialny i została okrzyknięta gitarowym debiutem roku. Zebraliśmy wiele pochlebnych recenzji (m. in. Przekrój, Gazeta Wyborcza, Ozon, Playboy, Newsweek, Fluid, Aktivist, Teraz Rock, Życie Warszawy, Ultramaryna, Lampa). Przekrój określił podpisanie kontraktu przez EMI Music z TCIOF mianem „najlepszej decyzji całego polskiego przemysłu fonograficznego ostatnich lat”, a nasze single „Cranks” oraz „Miniskirt” są stale prezentowane na antenie ogólnopolskich stacji radiowych (m.in. Trójka, Antyradio, Radio BIS, TOK FM, Radio Dla Ciebie, Eska Rock, ROXY FM).

Przygotowaliśmy także dwa teledyski, które można oglądać w programach telewizji muzycznych (MTV Polska, VIVA Polska, 4FUN TV). Występujemy na prestiżowych festiwalach muzycznych (m.in. Heineken Music Open’er Festival, festiwal filmowy ERA Nowe Horyzonty, Off Music Festival, Przystanek Woodstock, festiwal „Teraz Młodzi” w Jarocinie) oraz bierzemy udział w licznych koncertach i wydarzeniach kulturalnych (m.in. koncerty radiowe w Programie Trzecim Polskiego Radia, Radia Bis, pierwszy koncert transmitowany na żywo w polskim Internecie z okazji otwarcia platformy teledyskowej Onet.pl). Zostaliśmy nominowani do nagrody Fryderyka 2005, zajęliśmy drugie miejsce w rankingu Przekroju na najlepszą polską płytę 2005 roku, oraz piąte miejsce w analogicznym plebiscycie słuchaczy radiowej Trójki (wyprzedzając między innymi takich tuzów polskiej sceny jak Kult czy Lech Janerka), a nasz teledysk zdobył nagrodę Yacha 2005. 17 listopada 2006 r. ukazał się nasz drugi album pt: „Lake&Flames”.
http://www.thecarisonfire.com/

Partnerzy, sponsorzy i patroni medialni RZŻ 2006
Polibuda.info
Samorząd Studencki Politechniki Warszawskiej
Studenckie
Independent
Antyradio
Radio Aktywne
LS

Zespół organizatorów 2005-2008
Anna Brejtkopf
Barbara Gubernat
Lena Marzec
Pawel Szybka
Piotr „Pancer” Ancerowicz
Marysia Filcek
Natalia Jaworska
Marta Napiórkowska
Magda Stanowska
Agata Stasiak
Ola Topolnicka