II edycja – Akademia Prawidłowego Żywienia „1000 pierwszych dni dla zdrowia”

Jest nam niezmiernie miło oznajmić, że Bank Żywności SOS w Warszawie po raz kolejny bierze udział w programie edukacyjnym Fundacji Nutricia „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, poświęconym edukacji żywieniowej kobiet w ciąży oraz rodziców i opiekunów dzieci do 3. roku życia.

Prawidłowe żywienie dziecka w ciągu 1000 pierwszych dni życia, a nawet wcześniej -w trakcie ciąży – ma kluczowe znaczenie dla jego zdrowia w przyszłości. W tym czasie odbywa się proces tzw. programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia, które warunkuje prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka, również z wieku dorosłym. Dlatego tak ważne jest kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat, co może zapobiec wielu problemom zdrowotnym w późniejszym okresie życia.

6.zasad.gosia

 

Więcej informacji o idei programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” oraz wiele przydatnych informacji i narzędzi żywieniowych dla rodziców można znaleźć na stronie: www.1000dni.pl.

Nasz Bank Żywności planuje przeprowadzić zajęcia edukacyjne oraz konsultacje dietetyczne dla pozawarszawskich organizacji pozarządowych z terenu województwa mazowieckiego w okresie od czerwca do października 2015r. Zajęcia edukacyjne kierujemy do kobiet w ciąży oraz rodziców, dziadków i opiekunów dzieci do 3. roku życia.

Wszystkie zainteresowane organizacje zapraszamy do kontaktu z koordynatorem projektu:

Joanna Galek

j.galek@bzsos.pl

601 390 094