Obywatele dla demokracji

baner

Od  01 października Bank Żywności Sos w Warszawie rozpoczął realizację projektu „Wolontariat sposobem na integrację”. Projekt jest realizowany  w ramach programu Obywatele dla demokracji realizowanego przez Fundację im. Stefana Batorego we współpracy z Polską Fundacja Dzieci i Młodzieży, finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego tzw. Funduszy EOG.

Celem projektu jest  jak największe zaangażowanie osób wykluczonych w wolontariat co może pomóc im aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Są to osoby nie tylko w trudnej sytuacji materialnej ale również mające problemy z narkotykami, alkoholem, problemy  emocjonalne. Osoby wykluczone wraz  z wolontariuszami – studentami i wolontariuszami działającymi w ramach wolontariatu biznesu będą podejmowały działania  w celu pozyskiwania żywności od rolników, producentów uczestniczyć będą przy zbiórkach  żywności w sklepach. Osoby te będą mogły współdecydować o sposobie organizacji zadań w projekcie.

Wolontariat dla wymienionej grupy to nie tylko praca fizyczna ale również merytoryczna którą będą wykonywali z wolontariuszami i pracownikami Banku oraz innych wolontariuszy.

Projekt będzie realizowany do    30 września 2015.