Szkoła Podstawowa nr 205

W dniu 13 października w Szkole Podstawowej nr 205 w Warszawie odbyło się szkolenie dla pierwszej grupy wolontariuszy, którzy zgłosili się do udziału w drugiej edycji projektu „Jeść lepiej – Żyć Lepiej”.

Ideą projektu jest przekazanie wiedzy na temat prawidłowych nawyków żywieniowych i podstawowych zasad higieny żywności, zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania, uwrażliwienie na problematykę niemarnowania żywności i zapoznanie ich z ideą Banków Żywności.

W pierwszym szkoleniu wzięło udział 15 wolontariuszy, studentów dietetyki, pedagogiki oraz żywienia człowieka i oceny żywności, Martyna Falkowska (koordynator  projektu ze strony BZ SOS), Dominika Sawczuk (wiceprezes Banku Żywności SOS w Warszawie) oraz Pani Bogusława Orzeszko (nauczyciel przyrody, koordynator projektu ze strony szkoły).

Poruszone zostały następujące tematy:

  1. Idea i funkcjonowanie Banków Żywności.
  2. Ubóstwo, pomoc potrzebującym.
  3. Marnowanie żywości – fakty.
  4. Zasady prawidłowego żywienia dzieci.
  5. Higiena żywności, kultura spożywania posiłków.
  6. Specyfika pracy z dziećmi.

Aktualnie trwają prace nad

 

opracowaniem scenariuszy poszczególnych zajęć. Wolontariusze uzgadniają scenariusze z Wychowawcami klas. W wybranych klasach zajęcia zaczną się od 21 października.

Koordynator projektu: Martyna Falkowska martyna.falkowska@bzsos.pl

Zadanie realizowane jest w ramach projektu: „Akademii Wolontariatu Banku Żywności SOS w Warszawie”

Kolejne szkolenie dla wolontariuszy organizujemy 26 października. Poszukiwani wolontariusze do kolejnych klas. Zapraszamy.