ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

1461267_759444404092448_1977827458724048479_nW dniach 28, 29 i 30 listopada w godzinach 9-21, w sklepach spożywczych przy oznakowanych koszach czekać będą nasi wolontariusze ubrani w charakterystyczne pomarańczowe kamizelki. Każdy może przekazać im jeden lub kilka produktów spożywczych. Wszystko na rzecz najuboższych osób, którym pomaga Bank Żywności SOS w Warszawie. Zrób z nami dobre zakupy

 

 

118 ton żywności udało się zebrać w zeszłorocznej Świątecznej Zbiórce Żywności w Warszawie. Ile uda się zebrać 6000 wolontariuszom w tym roku?

Tylko, dzięki zaangażowaniu ludzi dobrego serca, możemy sprawić by Święta Bożego Narodzenia były naprawdę wyjątkowe, dla wszystkich. Mamy nadzieję, że w tym roku, Warszawiacy tłumnie wezmą udział w osiemnastej Świątecznej Zbiórce Żywności, którą Bank Żywności SOS w Warszawie organizuje w 194 sklepach na terenie Warszawy i Mazowsza.

 

 

Patronat Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy oraz Wojewody Mazowieckiego

 

W tym Roku, Świąteczna Zbiórka Żywności została objęta honorowym patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz Wojewody Mazowieckiego Jacka Kozłowskiego.

 

Mąka, olej, konserwy, oraz słodycze – to produkty rekomendowane przez Banki Żywności do Świątecznej Zbiórki Żywności.

Artykuły podarowane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafiają do magazynu Banku Żywności. Są tam sortowane, ważone i liczone. Następnie produkty są przekazywane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc dociera do najuboższych z różnych grup. Są to m.in. rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w ubóstwie.

 

W 2013 r. 7,4 % Polaków żyło poniżej granicy skrajnego ubóstwa*. To tak, jakby całą Warszawę zamieszkiwały wyłącznie osoby żyjące za kwotę poniżej 551 zł miesięcznie. Banki Żywności chcą zapewnić potrzebującym żywność na świąteczny stół – Osoby najuboższe codziennie stają przed wyborami – ciepły posiłek, czy ciepłe ubranie. Prezenty pod choinką pozostają jedynie świątecznym marzeniem. Wydaje Ci się to odległe? Rozejrzyj się, możesz pomóc swojemu sąsiadowi, osobie, którą mijasz na ulicy – wystarczy jeden prosty gest.

W dniach 28,29 i 30 listopada, wrzuć coś do kosza Świątecznej Zbiórki żywności. Sklepy, które w tym roku biorą udział w zbiórce w Warszawie i na Mazowszu to:

W Warszawie:

Alma: Promenada, Auchan: Modlińska, Wola, Biedronka: Patriotów, Zwoleńska, Carrefour: Abrahama, Arkadia, Belgradzka, Bemowo, Głębocka, Mokotów, Sadyba, Reduta, Wileńska, Złote Tarasy, E.Leclerc: Bielany, Jutrzenka, Ursynów, Hala Mirowska sklep Społem, K&M Delikatesy: Patriotów, MarcPol: Dereniowa , M&L Delikatesy: Patriotów, Netto: Wisełki, Piotr i Paweł: Blue City, Tarchomin, Targówek, Real: Jubilerska, Okęcie, Ursynów, Wola, Tesco: Gocław, Górczewska, Kabaty, Patriotów, Stalowa, Simply: Bonifacego, Broniewskiego, Meksykańska, oraz Giełda rolno-spożywcza w Broniszach

Na Mazowszu:

Sklepy w Józefowie, Otwocku, Górze Kalwarii, Piasecznie, Konstancinie-Jeziornej, Pruszkowie, Brwinowie, Piastowie, Michałowicach, Nadarzynie, Jankach, Kaniach, Grodzisku Mazowieckim, Milanówku, Błoniu, Lesznie, Łomiankach, Legionowie, Jabłonnej, Michałowie-Reginowie, Chotomowie, Nowym Dworze Mazowieckim, Kobyłce, Markach, Wyszkowie, Ostrowi Mazowieckiej, Małkini Górnej, Ostrołęce, Różanie, Olszewie-Borkach i Kadzidle.

Wolontariusze będą czekać na darczyńców w godzinach 9-21. Każdy ofiarodawca otrzyma nakleję, jako symboliczne podziękowanie za udział w akcji.

Akcje można wesprzeć również przez internetową zbiórkę żywności na stronie tu trzeba zamieścić link oraz sms o treści POMAGAM na numer 75365(koszt 5zł+VAT) do 31 grudnia 2014 roku.

 

 

Świąteczna Zbiórka Żywności – zwyczaj tysięcy osób, chcemy by pomaganie stało się dobrym nawykiem.

Bez nich nic by się nie udało, to dzięki zaangażowaniu wolontariuszy możemy pomagać.

Każdy wolontariusz jest potrzebny i niezastąpiony, bez względu na to ile ma lat, ile czasu oraz sił może zadeklarować. Wolontariat to przygoda, a nie tylko zabawa. Daje przydatne w życiu kompetencje, a nie tylko szansę na pozytywne przeżycia. Uczy i otwiera oczy na potrzeby innych. Banki Żywności to ogólnopolska sieć lokalnych organizacji, której nie da się niczym zastąpić.

 

 

*dane GUS, 2014

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.