Realizujemy projekty

Bank Żywności SOS w Warszawie aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Współpracujemy z samorządami i administracją publiczną, a także z partnerami biznesowymi.

Dążymy do pozytywnych zmian w sferze pomocy żywnościowej i niemarnowania żywności.
Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy i pomysły!

Jeżeli chciałbyś realizować swój projekt związany z pomocą żywnościową lub niemarnowaniem żywności razem z nami, napisz do nas.

„Nie marnuj jedzenia. Podziel się!”

 

Trwa projekt finansowany ze środków otrzymanych od m.st. Warszawy.

Wolontariusze Banku Żywności SOS w Warszawie na wybranych targowiskach prowadzą zbiórki niesprzedanych warzyw i owoców narażonych na zmarnowanie. Do akcji aktywnie włączyli się sprzedawcy z sześciu warszawskich targowisk: Wolumen, Hale Mirowskie, Egipska/Afrykańska, Tarbem Bemowo, Rembielińska oraz Plac Szembeka. Warzywa i owoce trafiają do osób potrzebujących.

Celem projektu jest ograniczenie marnowania żywności w Warszawie, edukacja lokalnych kupców oraz zaangażowanie targowisk do podjęcia współpracy w obszarze przeciwdziałania marnotrawstwu. >>więcej o projekcie

 

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

 

Celem programu jest zapewnienie najuboższym mieszkańcom Polski pomocy żywnościowej oraz uczestnictwa w działaniach w ramach środków towarzyszących.

Pomoc żywnościowa jest przekazywana osobom najbardziej potrzebującym za pośrednictwem Organizacji Partnerskich Lokalnych jako zestaw artykułów spożywczych w formie paczek żywnościowych lub posiłków. >>więcej o POPŻ

Food Heroes

to globalny projekt, który do tej pory pozwolił ponad 56 000 dzieciom na całym świecie stać się kulinarnymi bohaterami.
Założeniem projektu jest przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci z klas 1- 4 nt. związku naszych nawyków żywieniowych i żywności, którą spożywamy na stan planety, niemarnowania żywności.
Projekt jest dofinansowany przez Electrolux Food Foundation. Koordynatorem działań jest Bank Żywności w Olsztynie.
Więcej info o nim tutaj: https://www.replate.com/food-heroes/