Nie marnuj jedzenia. Podziel się!

Bank Żywności SOS w Warszawie realizuje projekt „Nie marnuj jedzenia. Podziel się!”, który jest finansowany z budżetu m.st. Warszawy.

Głównym celem drugiej edycji zadania „Nie marnuj jedzenia. Podziel się!” jest podniesienie świadomości dotyczącej strat i marnowania żywności w społecznościach lokalnych na terenie Warszawy w okresie od 1 marca do 30 grudnia 2022 roku.

Chcemy:

  • ograniczyć marnowania żywności na wybranych warszawskich targowiskach,
  • angażować kupców w działania na rzecz niemarnowania żywności,
  • dystrybuować żywność do osób potrzebujących i wspierać działania budujące wspólnotowość i wspierać społeczności lokalne.

Nasi wolontariusze co tydzień odwiedzają warszawskie targowiska na Bemowie – Tarbem, na Bielanach – Wolumen, na Woli – Hale Mirowskie, na Targówku – Rembielińska oraz na Pradze Południe – Egipska i Plac Szembeka, aby zbierać świeże niesprzedane warzywa i owoce od kupców, którzy włączyli się do projektu. Uratowane zbiory trafią do osób potrzebujących.

W maju uratowaliśmy przed zmarnowaniem:

Targowisko Tarbem364.81 kg
Targowisko Wolumen412.5 kg
Targowisko Hale Mirowskie452.85 kg
Targowisko Rembielińska352 kg
Targowisko Egipska271.09 kg
Targowisko Plac Szembeka372.67 kg

Zebrane warzywa i owoce przekazaliśmy m.in do Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, OPS Bemowo oraz grupy sąsiedzkiej Pomocne Bielany.

W czerwcu uratowaliśmy przed zmarnowaniem:

Targowisko Tarbem402.39 kg
Targowisko Wolumen442.4 kg
Targowisko Hale Mirowskie816.3 kg
Targowisko Rembielińska278.3 kg
Targowisko Egipska429.83 kg
Targowisko Plac Szembeka475.43 kg

Zebrane warzywa i owoce przekazaliśmy m.in do Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, Grupy Pomocne Bielany, OPS Bemowo, Splotu Słonecznego, Terminalu Kultury oraz Dzielni Saska Kępa.  

W lipcu uratowaliśmy przed zmarnowaniem:

Targowisko Tarbem692 kg
Targowisko Wolumen799 kg
Targowisko Hale Mirowskie1057.33 kg
Targowisko Rembielińska265 kg
Targowisko Egipska625.33 kg
Targowisko Plac Szembeka694.7 kg

Zebrane warzywa i owoce przekazaliśmy m.in do Stowarzyszenia Otwarte Drzwi, Grupy Pomocne Bielany, OPS Bemowo, Splotu Słonecznego, Terminalu Kultury oraz Dzielni Saska Kępa.