Wielkanocna Zbiórka Żywności – Zbieramy Żywność. Oddajemy Godność. Akcja Banku Żywności SOS w Warszawie i Rynku Hurtowego Bronisze.

Dla wielu z Nas Święta Wielkiej Nocy to najpiękniejsze święta w roku. Budzi się wiosna, nowe życie. To szczególny czas dla ogrodników, rolników, którzy żyją z płodów ziemi. Dlatego też Rynek Hurtowy Bronisze z radością włączył się w przygotowania do Wielkanocnej Zbiórki Żywności. Zbiórka odbędzie się 5 kwietnia 2023 r. W tym dniu wolontariusze i pracownicy Banku Żywności SOS w Warszawie przeprowadzą zbiórkę warzyw i owoców na terenie Rynku Hurtowego. Zebrane produkty trafią do osób potrzebujących, przed Świętami Wielkiej Nocy.  

Współpraca Banku Żywności SOS w Warszawie z Rynkiem Hurtowym Bronisze trwa od ponad 15 lat! Przez ten czas  dzięki zaangażowaniu producentów, hurtowników tony warzyw i owoców trafiły do tysięcy potrzebujących. Zebranie i dostarczenie świeżych warzyw i owoców najuboższym mieszkańcom Mazowsza to cel organizowanej przez Bank Żywności SOS w Warszawie oraz Rynek Hurtowy Bronisze Wielkanocnej Zbiórki Żywności.

„Brak jedzenia szczególnie boli na Święta. Pragniemy, aby osoby potrzebujące nie martwiły się o to, z czego przygotują jedzenie na wielkanocny stół. Każdy rolnik i producent, który włączy się w akcję zapewni Godną Wielkanoc tysiącom osób w potrzebie.” – mówi Joanna Galek, Wiceprezes Fundacji.

Świąteczne Zbiórki Żywności od lat odbywały się przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki hojności hurtowników i producentów żywności z Rynku Hurtowego w zeszłym roku udało się zebrać ponad 10 ton warzyw i owoców. Wierzymy, że pierwsza zbiórka przed Wielkanocą spotka się z równie gorącym odzewem.

Rynek Hurtowy w Broniszach to największe centrum hurtowej sprzedaży owoców i warzyw w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Wg szacunków ponad milion dwieście tysięcy ton owoców i warzyw jest sprzedawanych na terenie Spółki. Prawe 20 tys. małych, rodzinnych gospodarstw ogrodniczych sprzedaje tu wyhodowane, w sposób tradycyjny, owoce i warzywa. Rynek zaopatruje w świeże warzywa i owoce całą aglomeracje warszawską oraz województwo mazowieckie.

„Z całą pewnością, zdrowej, świeżej, a przede wszystkim żywności wyprodukowanej w sposób tradycyjny, na Rynku Hurtowym nie brakuje. Rozumiemy naszą odpowiedzialność i dlatego od lat włączamy się w Świąteczną Zbiórkę Żywności. Celem jaki nam przyświeca jest zebranie jak największej ilość owoców i warzyw i przekazanie ich potrzebującym. Wierzę w hojność naszych operatorów, sprzedawców na placach. My Polacy w trudnych czasach jesteśmy solidarni, umiemy się zjednoczyć. Szczególnie wobec słabszych i potrzebujących . Dlatego sądzę, że w tym roku odnotujemy rekord zebranych towarów. -mówi Monika Tyska Członek Zarządu ds. promocji i komunikacji.

O fundacji:

Bank Żywności SOS w Warszawie od 29 lat pomaga przywracać ludziom godność, przekazując żywność do 160 organizacji wspierających ludzi ubogich, w kryzysie bezdomności, emerytów, rodziców samotnie wychowujących dzieci, których nie stać na zakup żywności i codziennie mierzą się z wyborami: jedzenie na miesiąc czy czynsz za mieszkanie. Dlatego codziennie z Banku wyjeżdża kilkanaście samochodów, dzięki czemu 56 tys. osób potrzebujących, co miesiąc może otrzymać jedzenie. Bank Żywności współpracuje z 88 warszawskimi organizacjami pozarządowymi, w tym z 37 placówkami działającymi na rzecz osób w kryzysie bezdomności. Dodatkowo fundacja organizuje zbiórki żywności w marketach. Zebrana żywność jest sortowana, pakowana w paczki,
a następnie trafia do organizacji współpracujących z Bankiem Żywności SOS w Warszawie.

Kontakt dla mediów:

Katarzyna Śniegocka e-mail: k.sniegocka@bzsos.pl tel. +48 515 414 083

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.