Partnerzy 27.Świątecznej Zbiórki Żywności

Partnerem akcji  po raz kolejny jest miasto stołeczne Warszawa.  Od lat honorowym patronatem zbiórkę obejmuje prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak co roku miasto przygotowuje także akcję Warszawska Paczka Świąteczna.

“Intensywnie działamy, żeby przygotować pomoc i wsparcie potrzebującym w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Już za chwilę rusza Świąteczna Zbiórka Żywności naszego partnera Banku Żywności SOS, ale w tym roku przygotowujemy także kilka tysięcy miejskich paczek, które przez nasze ośrodki pomocy społecznej trafiają do warszawianek i warszawiaków w potrzebie oraz powstańców warszawskich – mówiła Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy. – Stale wspieramy również organizacje pozarządowe, które co roku zaangażowane są w to, żeby zarówno w okresie świątecznym, jaki i na co dzień pomagać mieszkankom i mieszkańcom Warszawy” – dodała Aldona Machnowska-Góra.

MODEL GROUP,

która przekazała darowiznę finansową na organizację akcję oraz 2 tysiące kartonów.

Służą nam one do zbierania żywności w sklepach, sortowania i pakowania w magazynie Banku oraz do wydawania zebranych produktów do lokalnych organizacji. Dzięki nim zbiórka, jak i późniejsza dystrybucja, przebiegają sprawniej.

Fraikin Polska wspiera akcję już po raz piąty. W ramach partnerstwa przekazali nam pojazd, który pomoże w transporcie żywności, przekazanej przez największe warszawskie markety.