26. Świąteczna Zbiórka Żywności

Bank Żywności SOS w Warszawie startuje z 26. Świąteczną Zbiórką Żywności! W akcji będzie można wziąć udział w dniach 25 – 26 listopada w Warszawie i okolicy. Zebrane jedzenie trafi do osób najuboższych jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia. Do zbiórki może przyłączyć się każdy!


Zbiórka odbędzie się w 140 sklepach i marketach w Warszawie i okolicy. Pomoże nam w tym 4000 wolontariuszy! W województwie mazowieckim kilkadziesiąt tysięcy osób potrzebujących otrzymuje żywność z Banku Żywności SOS w Warszawie. Podczas Świątecznej Zbiórki Żywności zbieramy żywność, aby zapewnić osobom potrzebującym Godne Święta Od lat Honorowym Patronatem zbiórkę obejmuje Prezydent m.st. Warszawy. W ubiegłym roku w okresie Bożego Narodzenia zebraliśmy ponad 40 ton żywności.


Jak przyłączyć się do Świątecznej Zbiórki Żywności?

Aby dołączyć do zbiórki wystarczy zrobić zakupy i przekazać je wolontariuszom Banku Żywności SOS w Warszawie. Potrzebne są produkty z długim terminem przydatności do spożycia na przykład: mąka, makaron, kasza, cukier, kawa, herbata, kakao olej, konserwy, bakalie, słodycze, przetwory owocowe i warzywne.


Każdy, kto kupi choćby jeden dodatkowy produkt i wręczy go wolontariuszom podaruje Godne Święta osobom potrzebującym.
Jest wśród nich Pani Karolina samotnie wychowująca czwórkę dzieci – „Święta to dla mojej rodziny szczególnie trudny czas. Moje dzieci co roku potrzebują nowych ubrań, butów. Potrzebują też jeść. A płacić trzeba za węgiel, gaz, prąd i leki, kiedy dzieci chorują. Paczki z Banku Żywności to dla mnie prezent od życia. Dzięki nim zrobię dzieciom Święta o jakich marzą”.


Świąteczna Zbiórka Żywności to zastrzyk żywności długoterminowej, która jest szczególnie potrzebna w Święta. Na co dzień fundacja ratuje jedzenie przed zmarnowaniem – pozyskuje od dystrybutorów, producentów czy sieci handlowych niesprzedane, dobre jakościowo artykuły i przekazuje je osobom potrzebującym. Ratowane w ten sposób produkty to przede wszystkim żywność z krótkim terminem przydatności do spożycia. W czasie akcji Bank Żywności SOS w Warszawie zbiera brakującą żywność – produkty z długim terminem przydatności do spożycia. Wszystkie trafiają na stoły osób w potrzebie.
Przekaż produkty na świąteczny stół. Podaruj potrzebującym Godne Święta.