Akademia Wolontariatu

Program Akademia Wolontariatu realizowany jest od 2011. W ramach Akademii Wolontariatu przygotowujemy wolontariuszy do udziału w akcjach organizowanych przez fundację tj; zbiórkę żywności, pozyskiwania i magazynowania żywności oraz projektów edukacyjnych. Działania realizowane w ramach Akademii Wolontariatu obejmują: szkolenia grupowe dla zespołów wolontariuszy pracujących przy poszczególnych akcjach i projektach, szkolenia dla liderów, w tym szkolenia indywidualne, udoskonalenia materiałów i narzędzi szkoleniowych, wymianę doświadczeń, promocję Akademii i integrację wolontariuszy.

W ramach Akademii Wolontariatu na stałe współpracujemy ze Kamliańska Misja Pomocy Społecznej pensjonatem Socjalnym Św. Łazarz.

W listopadzie 2011 roku podczas XII Edycji Konkursu Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego Bank Żywności SOS w Warszawie został Laureatem Etapu Wojewódzkiego Konkursu „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”. W ogólnopolskim etapie Konkursu zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem „Organizacja Przyjazna Wolontariuszom”.

W ramach Akademii Wolontariatu Banku Żywności SOS w Warszawie realizujemy poniższe działania z których każdy może znaleźć coś interesującego:

  • Promocja w internetowych kanałach komunikacji

Wolontariusze będą zaangażowani w aktualizowanie danych na stronie www oraz portalach społecznościowych, wyszukiwanie informacji w internecie, promowanie działań Fundacji, nawiązywanie kontaktów.

  • Udział w projektach edukacyjnych skierowanych do osób starszych „Edukacja Żywieniowa Seniorów”

Wolontariusze poprowadzą zajęcia dla seniorów z zakresu edukacji żywieniowej i zasad prawidłowego odżywiania, układania jadłospisów, dobierania odpowiedniego typu diet dla poszczególnych schorzeń.

  • Udział w projektach edukacyjnych skierowanych do dzieci „Zdrowe danie dziecięce gotowanie”

W zakres pracy wolontariuszy wchodzi prowadzenie zajęć w ogniskach i świetlicach na temat bezpieczeństwa żywności i gotowania.

  • Wolontariat akcyjny

Wolontariusze mogą wziąć udział w zbiórkach żywności, które organizujemy w ciągu roku. Są to: „Podziel się Posiłkiem”, ,,Świąteczna Zbiórka Żywności”, Akcja „JAJO!”. Wolontariusze podczas akcji odbierają zebrane dary w sklepach na terenie Warszawy, mogą zaangażować się w liczenie i konfekcjonowanie zebranej żywności w magazynie Banku Żywności.

  • Wolontariat biznesu

Pracownicy Firm w ramach wolontariatu pracowniczego są zaangażowani podczas Zbiórek Żywności w konfekcjonowanie zebranej żywności w magazynie.

Bank Żywności SOS w Warszawie  oferuje  również wolontariuszom specjalistyczne szkolenia dla koordynatorów hipermarketów w czasie Świątecznej Zbiórki Żywności oraz dla wolontariuszy biorących udział w akcjach.

Jeśli masz chęć pomagania innym, lubisz pracę na wysokich obrotach i nie ma dla Ciebie rzeczy niemożliwych, jesteś dobrze zorganizowany, komunikatywny i lubisz pracować z ludźmi to nie zwlekaj tylko prześlij nam swoje zgłoszenie. Dzięki współpracy z Bankiem Żywności SOS w Warszawie możesz zyskać: radość niesienia pomocy innym, udział w szkoleniach, szansę sprawdzenia się w działaniu, rozwój kompetencji takich jak zarządzanie zespołem, motywowanie i komunikacja oraz poznać nowych znajomych.

Wystarczy wysłać swoje zgłoszenie na adres: wolontariat@bzsos.pl


Czekamy na Ciebie!