Najczęściej zadawane pytania

Do kogo trafiają paczki?

Paczki z jedzeniem trafiają do osób, które są w trudnej sytuacji życiowej i nie wystarcza im pieniędzy na jedzenie. To osoby starsze, samotne, chore, z niepełnosprawnością, w kryzysie bezdomności, samotne matki i wielodzietne rodziny. Pomagamy tym, których sytuacja społeczna i finansowa została sprawdzona przez współpracujące z nami organizacje bądź ośrodki pomocy społecznej. Jedzenie trafi do tych, którzy na pewno go potrzebują.

Ile paczek potrzebujecie?

Przez cały rok pomagamy ponad 50 tysiącom osób. Wiemy, że tyle ludzi czeka na paczki z jedzeniem.  

I chcemy, żeby ci wszyscy ludzie dostali od nas jedzenie na Wielkanoc. 

Pieniądze z darowizny zostaną przeznaczone na paczki z jedzeniem. 

I jednocześnie chcemy jasno powiedzieć, że w wartości paczki zawierają się nie tylko produkty, ale też różne czynności i praca, które są potrzebne do jej przygotowania.  

Czy moje pieniądze idą na jedzenie?

Co miesiąc pozyskujemy setki ton jedzenia. Musimy je znaleźć, pozyskać, a następnie odebrać (od producentów żywności, rolników, ze sklepów). Ważymy je, sortujemy, a potem rozdzielamy. Do tego potrzebujemy magazynu i samochodów, a także ludzi, którzy tę pracę wykonają.  

Jedzenie przekazujemy miesięcznie kilkudziesięciu tysiącom osób. Organizujemy ten proces  tak, by ta żywność trafiła do wszystkich którzy jej potrzebują. 

Tak więc, na wartość paczki składa się wszystko: żywność, praca ludzi i transport. 

Czy mogę pomóc inaczej niż wpłacając pieniądze?

Przekazanie darowizny jest w tym momencie dla Banku najlepszą formą pomocy. 

Dzięki niej pozyskujemy jedzenie, sortujemy, przechowujemy, transportujemy. A na koniec, co najważniejsze, przekazujemy jedzenie osobom potrzebującym. 

Nasze działania odbywają się na wielką skalę i są sprofesjonalizowane.  

Ale często w najbardziej gorących momentach roku (listopad/grudzień) potrzebujemy rąk wolontariuszy. Zapytaj nas jak możesz zostać wolontariuszem: fundacja@bzsos.pl.