- MÓWIMY GŁOŚNO O MARNOWANIU ŻYWNOŚCI
Organizujemy wydarzenia dla lokalnej społeczności. Spotkamy się w Dniu Ziemi i z okazji Światowego Dnia Żywności oraz na festynach i piknikach. - ORGANIZUJEMY WARSZTATY W SZKOŁACH I FIRMACH
Nasi eksperci dają dzieciom i dorosłym praktyczne wskazówki, jak na co dzień ograniczyć marnowanie jedzenia. - UCZYMY NASZYCH PODOPIECZNYCH JAK WYKORZYSTAC JEDZENIE Z BANKU ŻYWNOŚCI
Pokazujemy podopiecznym jak mogą się prawidłowo odżywiać, a na warsztatach gotujemy razem z nimi. Dajemy też wiedzę jak zarządzać domowym budżetem.
Bank Żywności SOS w Warszawie aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności. Współpracujemy z samorządami i administracją publiczną, a także z partnerami biznesowymi.
Dążymy do pozytywnych zmian w sferze pomocy żywnościowej i niemarnowania żywności.
Jesteśmy otwarci na nowe inicjatywy i pomysły!
Zadanie publiczne
Pomoc żywnościowa dla mieszkańców Warszawy
współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
Celem zadania jest zwiększenie dostępu do usług zabezpieczających potrzeby życiowe osób najuboższych, w tym w kryzysie bezdomności w Warszawie.
Zadanie publiczne Wojewody Mazowieckiego
Regionalny system pomocy żywnościowej
W ramach zadania będą̨ prowadzone działania związane z dystrybucją żywności do osób potrzebujących wsparcia w woj. mazowieckim.
Zadanie publiczne
Wsparcie ponadlokalnych systemów pozyskiwania, magazynowania, dystrybucji żywności dla organizacji pozarządowych i innych podmiotów realizujących działania na rzecz osób ubogich i zagrożonych wykluczeniem społecznym
dofinansowane przez Zarząd Województwa Mazowieckiego.
Celem jest wzmacnianie sieci organizacji i innych podmiotów wspierających osoby najuboższe i zagrożone wykluczeniem społecznym poprzez: pozyskiwanie i przekazywanie tym podmiotom żywności, która następnie jest przez nie dystrybuowana bezpośrednio do osób potrzebujących, edukację tych podmiotów w zakresie niemarnowania żywności, którą dysponują.
Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027
Celem ogólnym programu jest przeciwdziałanie deprywacji materialnej przez udzielanie pomocy żywnościowej osobom najbardziej potrzebującym oraz zapewnianie obowiązkowych środków towarzyszących wspierających ich włączenie społeczne.
„Nie marnuj jedzenia. Podziel się!”
Trwa projekt finansowany ze środków otrzymanych od m.st. Warszawy.
Celem projektu jest ograniczenie marnowania żywności w Warszawie, edukacja lokalnych kupców oraz zaangażowanie targowisk do podjęcia współpracy w obszarze przeciwdziałania marnotrawstwu. >>więcej o projekcie
Zadanie publiczne:
Rozwój Programu Regularnych Darowizn
Celem zadania jest wsparcie rozwoju działań fundraisingowych Banku Żywności SOS w Warszawie realizowanych w ramach Programu Regularnych Darowizn.
Zadanie publiczne: Sieć partnerskich organizacji Banku Żywności SOS w Warszawie
Projekt ma pomóc nam zbudować mocny fundament do działalności sieci partnerskiej organizacji Banku Żywności SOS w Warszawie zajmujących się dystrybucją żywności (pomocą żywnościową) na terenie Warszawy i najbliższych okolic.
Projekt jest skierowany do organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą żywnościową – odbierającymi od nas żywność, by przekazywać ją dalej osobom ubogim. >>więcej o projekcie
Edukujemy
Jedzenie to nasza misja, dlatego oprócz przekazywania jedzenia potrzebującym, uczymy jak go nie marnować.
Zadanie publiczne “Magazyn żywności Banku Żywności SOS w Warszawie”
współfinansowane ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.
Celem naszego projektu jest zwiększenie dostępu do usług zabezpieczających potrzeby życiowe osobom najuboższym, w tym w kryzysie bezdomności, w Warszawie poprzez: pozyskiwanie, magazynowanie i dystrybucję pomocy żywnościowej.